Максимална победа црвено-белих против Хапоела

40

Одбојкаши Црвене звезде остварил су максималну победу у првој утакмици 2. кола ЦЕВ Купа изазивача. Црвено – бели су вечерас, у дворани Шумице у Београду, савладали Хапоел Мате-Ашер из Кибуца Шомрат из Израела са 3:0, по сетовима 25:23, 25:22 и 26:24, после 83 минута игре.

Почетак меча протекао је у равноправној игри, да би после првог техничког тајм-аута у првом сету гости стигли до предности од 9:12. Уследио је тајм аут Драгана Кобиљског након чега су наши одбојкаши на сервис Филипа Стоиловића преокренули резултат и са шест везаних поена повели са 15:12.  Хапоел ипак успоставља резултатску равнотежу. Звезда потом осваја шест узастопних поена и стиче предност од 23:18. Иако се тада чинило да ће наши одбојкаши привести сет крају без већих проблема, гости су смањили на поен заостатка, али су црвено-бели на крају ипак повели – 25:23.

У другом периоду игре водила се равноправна борба. На другом техничком тајм ауту Црвена звезда је имала предност од два поена. Повели су црвено-бели са 22:19, а гости су успели да смање на поен заостатка (23:22). Кобиљски је затражио тајм аут након чега су наши одбојкаши везали два поена и удвостручили своју предност – 25:22.

Трећи сет су наши момци добро започели, повели са 7:4, а онда стали. Хапоел је преокренуо, а на други обавезни предах отишао са вођством 12:16. Драган Кобиљски је покушавао изменама да врати пољуљано самопоуздање црвено-белих. Повели су Израелци и са шест поена разлике, а онда је уследио сјајан срвис Благојевића и неколико грешака ривала. Предност ривала је смањена на три поена (16:19). Чинило се да ће Хапоел успети да освоји трећи сет, али су одбојкаши Црвене звезде показали велику жељу и борбеност у тим момеентима. Изједначили су на 22:22, да би на сервис Вука Милтуниовића повели са 25:24, а потом и победили – 26:24.

Реванш утакмица ће се одиграти у среду, 19. новембра од 18,45 часова по нашем времену у дворани “Ејн Сара” у Нахарији, у Израелу.

Уколико елиминишу Израелце, црвено – бели ће у шеснаестини финала (3. и 17. децембар) играти против поражене екипе из шеснаестине финала Купа ЦЕВ: Лоиму Раисио (ФИН) – Асе Леник (БЕЛ).

По правилима ЦЕВ за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода. У случају резултата 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико су после две утакмице ривали изједначени по броју бодова одмах по завршетку друге утакмице играће се “златни сет” до 15 поена.

Црвена звезда – Хапоел Мате-Ашер Ако 3:0 (25:23, 25:22, 26:24)
Дворана: СЦ „Шумице”. Гледалаца: 500. Судије: Н. Фрагкакис (Грчка) и Ј.А. Ерце Алварез (Шпанија). Трајање меча: 83 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 4, Јевтић (либеро), Стефановић 1, Стоиловић 15, Гмитровић 12, Копривица 1, Милутиновић 8, Мартиновић 7, Кецман 5, Благојевић 2, Буцуљевић 2. Тренер: Драган Кобиљски.
ХАПОЕЛ: Осокин 7, Катзенелсон 2, Хуарес 8, Кац, Бачкала 7, Комел 9, Финклештајн, Дос Сантош 12, Вајсман (либеро). Тренер: Ноам Кац.