Минимални тријумф Звезде против Јастрепца

45

Рукометаши Црвене звезде забележили су и другу победу на турниру “Блаце 2014“. Изабраници тренера Ненада Перуничића славили су минималну победу против Јастрепца резултатом 28:27.

Иако је Јастребац био бољи ривал у првом делу игре, црвено-бели су на полувреме отишли са голом предности (16:15). После велике борбе у других 30 минута, Звезда је на крају успела да однесе минималну победу од 28:27, а најефикаснији у победничком саставу био је Војислав Брајовић са седам постигнутих голова, док су се Немања Нешовановић и Богдан Огризовић по пет пута уписали у стрелце.

Наредна провера на турниру биће и најјача за црвено-беле, јер ће одмерити снаге са победником Купа Србије, Железничаром из Ниша, који је овог лета у своје редове довео доскорашњег капитена Звезде, Милана Павлова.

Црвена звезда – Јастребац  28:27 (16:15)
Спортска хала у Блацу. Гледалаца: 300. Судије: Предраг Здравковић (Лесковац) и Никола Василић (Ниш). Седмерци: Црвена звезда 2 (2), Јастребац 3 (3). Искључења: Црвена звезда 10, Јастребац 8 минута.
Црвена звезда: Вуковић, Поповић 2, Цветковић 1, Протић, Меденица, Антељ (4 одбране), Радоничић 2, Тодоровић, Цупара (9 одбрана), Нешовановић 5, Матичић 2, Бабић 4, Огризовић 5, Брајовић 7, Милутиновић.
Јастребац: Јовановић (11 одбрана), Павловић 6, Шотра, Томић, Раденковић, М. Николић, Анђелковић, Кнежевић, Миленковић 1, Ранђеловић 1, Ћурчић, Хаџић 11, Стојковић, Н. Јовановић, Ђокић 2, Шапоњић 4, Тодоровић 2.