Црвено-бели победом почели турнир “Блаце 2014“

64

Рукометаши Црвене звезде савладали су Напредак из Крушевца са 25:24 првог дана турнира “Блаце 2014“. Победоносни гол постигао је Марко Поповић, који је овог лета стигао у Звездине редове из екипе Мораве.

Црвено-бели су прво полувреме решили у своју корист резултатом 13:10, али је Напредак у другом делу игре успео да стигне до изједначења у 47. минуту, а седам минута пре краја и до вођства од 23:22. У 56. минуту крушевачки рукометаши су имали два гола предности, али су изабраници Ненада Перуничића преокренули и славили голом новајлије Поповића у последњој секунди. Нови деснокрилни играч Звезде је уз помоћ стативе погодио мрежу за тријумф од 25:24.

Најбољи у редовима Црвене звезде био је нови капитен знатно подмлађене екипе, голман Владимир Цупара, који је забележио чак 18 одбрана. Најефикаснији са по четири гола у тиму црвено-белих били су Војислав Брајовић, Дејан Бабић и Виктор Матичић. У Звездином саставу на овом мечу је било чак осам новајлија, који су у редове црвено-белих стигли из других клубова: Урош Вуковић (ПКБ, десно крило), Марко Поповић (Морава, десно крило), Милош Меденица (СКБГ, средњи бек), Милош Протић (Колубара, леви бек), Стефан Радоничић (Железничар, средњи бек), Дарко Тодоровић (ПКБ, леви бек), Виктор Матичић (Партизан, лево крило) и Дејан Бабић (Југовић/Црвена звезда Мокрин, пивот). У наставку турнира Звезда ће у уторак одмерити снаге са екипом Јастрепца.

Црвена звезда – Напредак  25:24 (13:10)
Блаце – Гледалаца: 500. Судије: Николић и Цветковић (Лесковац). Седмерци: Црвена звезда 2 (1), Напредак 5 (4). Искључења: Црвена звезда 10, Напредак 14 минута.
Црвена звезда: Вуковић 2, Поповић 3, Цветковић, Меденица, Шотра, Протић, Антељ (6 одбрана), Радоничић 3, Тодоровић 2, Цупара (18 одбрана), Нешовановић 3, Матичић 4 (1), Бабић 4, Огризовић, Брајовић 4, Милутиновић 1.
Напредак: Радошевић (14 одбрана), Савић, Михајловић 3, Марковић, Андрејић 6, Јозић 3, Радојевић 2, Ђорђевић, Милојковић (7 одбрана), Зубић 6 (4), Радовић, Симић 4.

Претходни текстРадоњић: Радимо добро