Хановер преокретом савладао црвено-беле

40

Изабраници Ненада Лалатовића одиграли су данас утакмицу против најтежег противника на припремама, бундеслигаша Хановера.

И поред вођства од 2:0 головима Гаврића у раној фази утакмице, црвено-бели нису успели да сачувају вођство и забележе победу против јаког противника. Може се рећи да је кључни моменат било искључење Јоселуа уместо којег је у игру ушао троструки стрелац Собијех. Више су се црвено-бели у првом полувремену ослањали на котранападе, док је у наставку утакмице виђена другачија игра, тежиште је померено ка средини, али без изразите иницијативе било ког од противника и уз знатно мањи број узбуђења пред головима.
Екипу шампиона Србије сутра, у среду, очекује јутарњи тренинг, након чега ће уследити повратак у Београд.

Хановер – Црвена звезда 3:2 (2:2)
Судија: Марјан Рајх. Стадион: Градски у Птују. Стрелци: Гаврић у 4 и 14. за Црвену звезду, Собијех у 24, 38 и 81. за Хановер
Црвена звезда: Кахриман, Петковић, Павићевић, Миајиловић, Планић, Ковачевић, Милијаш, Савићевић, Лазовић, Гаврић, Ракић
Хановер: Алмер, Сакаи, Марсело, Тескер, Пандер, Андреасен, Хирш, Битенкур, Штиндл, Приб, Јоселу

У наставку прочитајте ток сусрета:
90′ играће се три минута надокнаде

84′ Киотаке шутира по земљи поред десне стативе

81′ Собиецх постиже хет трик лобујући Кахримана, након што је добио лопту кроз средину. 3:2 за Хановер

79′ Феноменална интервенција Кахримана који одбија лопту до стативе. Преходно грешка Планића и покушај Киотакеа

76′ Скраћени корнер за Милијаша, голман Хановера и аустријске репрезентације боксује лопту.

75′ Дубинска лопта ка Ракићу, али голман Алмер је истрчао на око 25м од гола и испуцао лопту.

71′ Планић одличним стартом прекида полуконтру Хановера. Нема изразитих прилика у 2. полувремену.

65′ први корнер за Хановер, гужва у казненом простору, наши играчи отклањају опасност.

63′ Измена у тиму Црвене звезде, уместо Савићевића улази Печник

58′ Мијаиловић пребацује лопту на десну страну, Лазовић је покушао из прве, али је изблокиран. Уследила су 2 корнера

57′ Гаврић се вратио на терен са завојем на руци.

56′ Звезда тренутно игра са 10 играча.

53′ Гаврићу се указује помоћ, повредио је шаку приликом пада.

50′ Добар пас Милијаша до Ракића, који се нашао у доброј прилици, у коју је нажалост ушао из офсајда.

46′ Настављена је утакмица, одмах грешка Мијаиловића, Битенкур је покушао, али врло непрецизно

45′ Крај полувремена, по два гола Гаврића и Собиецх-а.

45′ Снажан, али непрецизан покушај играча Ханновера после убачене лопте у казнени простор из слободног ударца

44′ Слаб покушај бундеслигаша из слободног ударца, Кахриман лако хвата лопту

41′ Лазовић у контранападу није био довољно брз да упути добар шут, од свега само пети корнер

38′ 2:2, стрелац поново Собијех, из трка, шут левом ногом са 23 метра у рашље.

34′ Битенкур покушава из даљине, лопта одлази високо преко гола.

31′ У првих пола сата игре посед лопте је 60:40 за Ханновер

24′ (2/2) Први ударац директно из окрета упутио је Штиндл, а одбитак у гол претворио је број 9 Собијех

24′ (1/2) Изведен је аут са леве стране, лопта је отишла далеко у казнени простор.

23′ Ковачевић је зарадио жути картон због прекршаја којим је зауставио контранапад Хановера.

21′ Повукао је Ракић лопту поред пар играча, снажно шутирао са 20 метара, голман избија лопту изнад пречке

21′ Корнер за Звезду са десне стране изводи Милијаш, голман боксује лопту, а наши играчи спречавају контру.

15′ Још један одличан дриблинг Лазовића, на крају лопта одлази у гол аут.

14′ Лалатовић је дозволио да уђе замена како би оба тима играла са 11 играча. Ушао је играч са бројем 9 Собијех.

12′ Због још једног оштрог старта жути картон добио је Планић. После гужве Јоселу је добио црвени.

11′ Лазовић је сјајно прошао чувара на десној страни, центрирао по земљи. Покушао је Ракић, а Гаврић натрчао на лопту и погодио

11′ ГООООЛ! Поново Гаврић!

4′ Савићевић се нашао у одличној прилици, али голман је успео да одбрани његов ударац. На одбијену лопту натрчао је Гаврић и постигао гол.

4′ ГОООЛ! Гаврић

3′ Прва прилика за Немце, после дубинске лопте. Кахриман је истрчао и спасао гол

2′ Планић оштро стартује на средини терена, пролази без опомене.

1′ Утакмица је почела. Наш тим наступа у 3. гарнитури дресова.