Пораз у незгодан час

33

У првој утакмици четвртфинала ЦЕВ Челенџ Купа за сениоре, одбојкаши Црвене зврезде су претрпели пораз од 1:3 после 102 минута игре, по сетовима 20:25, 21:25, 25:21, 24:26.

Утакмицу у дворани Спорт Еко посматрало је 200 гледалаца, а судили су Тиен Куц из Белгије и Фернандо Антонио Кореа Бенитез из Шпаније.

На старту меча Звезда је била стегнута, баш као и пре недељу дана против Шамона у осмини финала. Грешили су у пријему и слабије су радили заштиту терена, а до завршнице другог сета блока није би било.

Борили су се пулени Душка Николића, држали разлику до 11:11 али су на крају поклекли пред снажним нападима коректора Переза и одличним блоком Хобулеца. Сет је завршен 20-25.

У другом периоду меча вођена је изједначена борба до 14:14. Нант се одвојио на 16:14 на другом предаху и 20:17, да би ангажованија игра црвено-белих и сигурност на мрежи довела до новог изједначења 20:20. После лоше судијске одлуке у корист гостујућег тима, Звезда је стала а Перез је снажним сервисима довео екипу на 24:20. Сервис грешка Стоиловића донела је Нанту предност од 2:0 у сетовима – 21:25.

Повели су “Французи” у трећем сету 8:5 и 10:8, када је прорадила игра домачина. Капитен Петковић је био незадржив а велико освежење у тим је донео Милан Перић који је заменио Лазара Копривицу. Из поен у поен Звезда је деловала све сигурније, док је противнику опала концентрација. На крају деонице црвено-бели су водили 24:20 поеном капитена а тачку на сет ставио је Милан Перић нападом из „зоне 4” – 25:21.

Водио је Нант 16:13 на другом техничком предаху у четвртом сету када је домаћин преко коректора Петковића дошао до 16:16. То је натерало тренера Демара на тајм аут,после чега је уследила игра поен за поен до 18:18. Преузео је Нант вођство од 21:18, али се црвено-бели нису предавали. На семафору је засијало 22:22. Сервис грешка Петковића донела је гостима меч лопту, коју је Столиовић одмах спасао за 24:24. Перез је освојио нову меч лопту а затим је Петковић проследио лопту у аут за коначних 24:26 и 1:3 за Нант.

Реванш ће се одиграти у среду, 12. фебруара од 20,30 часова у дворани Артур Дигаст у Нанту.

По пропозицијама ЦЕВ, за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода, а уколико се меч заврши резултатом 3:2 победник добија 2 бода, а поражени 1 бод. Уколико екипе освоје исти број бодова, о коначном победнику одлучује “златни сет”.

Уколико Црвена звезда елиминше Французе, “црвено – бели” ће у полуфиналу играти против победника дуела Стројитељ Минск (Белорусија) – Фенербахче Грундиг Истанбул (Турска).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НАНТ 1:3 (20:25, 21:25, 25:21, 24:26)
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 9, Стоковић, Перић 5, Стоиловић 15, Гмитровић, Копривица 5, Милутиновић 4, Р. Јовановић, Петковић 27, Н. Јовановић, Буцуљевић, Вујић (либеро). Тренери: Душко Николић и Томислав Кукањац
НАНТ РЕЗЕ: Шовин2 , Холубец 20, Маливо, Огуние 12, Складањи, Мрозек 9, Фрнандез, Перез 20, Шафранпович 11, Бан (либеро). Тренер: Мртин Демар.