Атлетичарке 15. пут најбоље у држави

75

Атлетско екипно првенство Србије одржано је у недељу 20. маја на стадиону Војне академије а атлетичарке Црвене звезде су освојиле 15. титулу првака државе и то чак 6. пут заредом. Мушка екипа је освојила 2. место и звање вицешампиона.

Од 11 дисциплина Звездине такмичарке су освојиле 9 првих места. Сабирани су бодови по вишебојним таблицама, а највреднији резултат је остварила према очекивању Звездина олимпијка Татјана Јелача која је у бацању копља донела Звезди 1.000 бодов. Црвена звезда је освојила прво место са 9.625 освојених бодова.
Сви резултати:
100м – 1. место – Јелена Суботић, 12,32 (957 бодова)
100м препоне – 1. место –  Ивана Петковић, 14,71 (948)
400м – 1. место – Маја Ћирић, 56,65 (976)
800м – 2. место – Тамара Марковић, 2:14,54 (909)
3.000м – 5. место – Невена Јовановић, 12:04,70 (573)
Скок у вис – 1. место – Милица Јоксимовић, 1,63 (832)
Скок у даљ – 1. место – Јелена Радиновић-Васић, 5,51 (882)
Троскок – 1. место – Александра Радић, 11,88 (877)
Кугла – 1. место – Милена Драгуљевић, 12,26 (706)
Копље – 1. место – Татјана Јелача, 56,83 (1.000)
4х100м – 1. место – Ивана Петковић, Николета Симић, Јелена Латиновић и Јелена Суботић, 48,42 (965)

Атлетичари Црвене звезде освојили су 2. место са 8.308 бодова. Највише су се истакли Дарко Шаровић који је освојио 1. место на 100 метара са резултатом 10,96 и Страхиња Јованчевић који је такође освојио 1. место у скоку у даљ резултатом 6,90.