Звезда у четвртфиналу Купа

78

Рукометаши Црвене звезде пласирали су се у четвртфинале Купа Србије победом против Црвенке у гостима са 23:25 (8:11). У препуној дворани „Слободан Чиле Мишковић“ црвено бели су имали велику подршку Делија који су феноменално бодрили свој тим.

На почетку утакмице водила се равноправна борба, да би наши момци крајем првог периода игре направили разлику од три гола коју су сачували до одласка на одмор.
У наставку сурета црвено бели су повели и са 10:16, али су домаћини серијом од 4:0 ипак успели да врате себи наду да могу да направе преокрет. Међутим, црвено бели нису дозволили домаћину да се врати у игру и мирно завршавају овај дуел резултатом 23:25.

ЦРВЕНКА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 23:25 (8:11)
Црвенка – Дворана: „Слободан Чиле Мишковић“. Гледалаца 1500. Судије: Трифковић и Милосављевић (Бешка). Седмерци: Црвенка Јафа 5 (4), Црвена Звезда 1 (1). Искључења: Црвенка Јафа 6, Црвена Звезда 10 минута. Црвени картон: Холперт (Црвенка) у 54. минуту.
ЦРВЕНКА ЈАФА: Витас (9 одбрана), Манојловић, Ковачевић 3, Жегарац 1, Радоњић 2, Јоловић 6, Славуљица, Рачић 1, Гуглета 1, Николић 2, Мирић, Проле, Грујичић 1, Милић 1, Холперт 3 (2), Станковић 3 (2)
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА : Иванишевић (11 одбрана), Косановић (1 „седмерац), Пауновић, Живковић 5, Милошевић 3, Пантелић 1, В.Томић 4, Ољача, Павић 4, Пушица, А.Томић, Петровић 1, Ћирић 3, Докић, Анђелић 4 (1), Брајовић.