Пораз који опомиње

42

Тежак пораз Црвене звезде у Загребу. Резултат 50:25 (25:12) говори сам за себе, али треба истаћи да је наша екипа наступила са младим играчима који тек стичу искуство у дуелима са јаким екипама.

Ништа није кренуло како треба по наше момке. Већ на старту Загрепчани долазе до 10:1 и свима је било јасно да ће ово бити веома тешко вече за црвено беле. Покушали су наши рукометаши да се како тако прикључе, стигли на 6 голова минуса, али им домаћи није допустио да га озбиљније угрозе. У 25. минуту меча Загреб стиче 13 голова разлике, коју чувају до одласка на одмор.
У наставку сусрета Црвена звезда је наставила са лошом игром и средином другог полувремена дозволила противнику да направи серију од 7:0 и дође до плус 20. Коначних 50:25 даје нам разлог за бригу, али верујемо да ће наши млади рукометаши извући поуке из овог меча.

ЗАГРЕБ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 50:25 (25:12)
Загреб – Дворана: Кутија шибица. Гледалаца: 300. Седмерци: Загреб 3 (3), Црвена звезда 2 (2). Искључења: Загреб 4, Црвена звезда 2 минута.
ЗАГРЕБ КРОАЦИЈА ОСИГУРАЊЕ: Шего (8 одбрана), Марић 4, Брозовић 2, Копљар 3, Матулић 9, Шпилер 1, Шебетић 4, Гојун 1, Штрлек 4 (1), Хорват 2 (2), Пешић (7 одбрана), Ј. Валчић 3, Вукић 6, Т. Валчић 4, Балић 1, Калеб 6.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (3 одбране), Пауновић 4, Милошевић, Пантелић 1, Цветковић 1, В. Томић, Ољача 1, Ћоровић 3, Шотић 2, А. Томић (6 одбрана), Петровић 2 (1), Анђелић 1, Брајовић 5 (1), Милутиновић 5.