Црвено бели поражени од Некса

33

Црвена звезда – Нексе 32:37 (18:18)

Црвена звезда је у првом мечу Сехалиге поражена од екипе Нексе. Иако су се црвено бели добро држали током меча, хрватски вицешампион је славио са пет поена разлике. Од самог старта гости су били у предности,  да би у осмом минуту ухватили залет и успели да се одлепе на неколико голова предности. Изабраници Игора Бутулије су у наставку меча стегли одбрану, а и напад им је био смисленији. Највише захваљујући Милану Пушици и Огњену Јокићу, црвено бели на одмор одлазе са нерешеним резултатом (18:18).

У наставку меча следи права гоелада рукометаша Нексе, који су преко Роберта Маркотића и Фрање Лелића лако пунили мрежу домаћина. На голу Црвене звезде блисато је Јерај Јуре који је маестрално чувао мрежу, али то није било довољно. Одбрана је полако почела да попушта, док је напад Некса био све агресивнији. У 49. минуту на семафору је стајало 25:30, и већ се назирао победник овог дуела. До краја меча, црвено бели су успели у неколико наврата да се резултатски приближе противнику, али не и да га озбиљно угрозе.