Ц. Звезда – БСК 2:0

59

Стрелци: 1:0 Каду у 51, 2:0 Мезенга у 61. минуту. Стадион Црвене звезде. Гледалаца: 12.000.
Судија: Д. Филиповић (Београд). Жути картони: Вилотић (Ц. Звезда), Бошковић, Ћесаревић,
Милошевић (БСК).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић, Микић, Рељић, Мијаиловић (од 64. Ковачевић), Ћосић (од 45. Ади),
Вилотић, Борха, Евандро, Мезенга (од 76. Лазовић), Каду, Калуђеровић.

БСК: Ковачевић, Челебић, Петровић, Радуновић, Вигњевић, Ђукић, Милошевић, Кајевић (од 74.
Булатовић), Бошковић, Ћесаревић (од 67. Миљковић), Крстић.

Црвено-бели су стигли до треће победе у овогодишњој сезони Јелен Суперлиге, пошто су
головима бразилских интернационалаца тек у другом полувремену сломили отпор чврстих
Борчанаца. Каду и Мезенга су крунисали напоре, не и тако добру игру наших фудбалера, али
оно што је у овом тренутку најважније је да је екипа Роберта Просинечког уписала нова три
бода: Црвена звезда – БСК 2:0 (0:0).

Прво полувреме – јалово. Вредна пажње била је велика шанса Бруна Мезенге. Тамнопути
центарфор је, средином првог полувремена, на необјашњив начин промашио гол гостију кад је
са свега два метра од Ковачевића погодио стативу.

У овом периоду игре играчи у црвено-белим дресовима споро су преносили лопту, лоше
комбиновали и тако фудбалерима БСК неколико пута неколико пута омогућили да запрете
контранападима. На срећу, ни играчи у светло плавим дресовима нису били сувише вешти, а
ни амбициозни, па Бајковић није имао пуно посла.

У наставку игре наши играчи су се тргли, почевши да озбиљније прете голману Ковачевићу. Већ
после шест минута игре после центаршута Микића са десне стране, на другој стативи лопту је
дочекао Каду и на атрактиван начин затресао мрежу екипе БСК – 1:0.

На други погодак чекало се само десет минута. Чврсто решен да се искупи за промашај из
првог полувремена, Мезенга се ослободио једног чувара, закорачио и топовским ударцем са
око 14 метара затресао мрежу – 2:0.

До краја, аплаузе је измамио Борха који је сјајним шутем из даљине загрејао дланове
одличног Ковачевића, а живост у игру нашег тима унео је улазак Дарка Лазовића.

У наредних 14 дана Звезду очекују три тешка гостовања – најпре против Борца у Чачку, потом у
Купу Србије против Младости у Лучанима и најзад против Хајдука у Кули.