РЕН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 4:0 (2:0)

185

СТАДИОН: „Ру Д’Лоријен“. ГЛЕДАЛАЦА: 19.364. СУДИЈА: Дениз Ајтекин (Немачка). СТРЕЛЦИ:
Монтањо у 10, Мвила у 18 (п), Пајот у 85. и Кембо у 90. РЕН: Костил – Данзе, Боје, Кана-Бијик,
Теофил-Катрен – М’Вила, Тетеј, Фере (од 83. Пажо) – Букари, Питроипа (од 62. Екоко), Монтањо (од
71. Далма).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић – Микић, Вилотић, Ади, Тошић – Ковачевић, Мијаиловић (од 46.
Калуђеровић), Димитријевић – Лазовић, Каду, Борха (од 75. Мезенга).

Фудбалери Црвене звезде нису успели да се пласирају у Лигу Европе пошто су вечерас у Рену, у
реванш утакмици плеј-офа, изгубили од истоименог француског представника са 4:0 (2:0).

Рен је повео када је судија Дениз Ајтекин из Немачке дозволио предност после старта Ненада
Ковачевића и Милана Вилотића на око 30 метара од гола над Жонатаном Питроипом. Лопта је
стигла до Монтања, који је са ивице шеснаестерца матирао немоћног Бобана Бајковића. Само
осам минута касније, већ је било неповратних 2:0. Ш топер Рена Жан-Армел Кана-Бијик био је
бржи и спретнији од Лија Адија, чије је повлачење Немац оценио као довољно за пенал. Смирен
је био М’Вила. Наша екипа је у 42. минуту, преко Кадуа и Лазовића изиграла одбрану Француза на
десном крилу, али њихове замисли до краја није испратио Кристијан Борха.

Резервиста Кембо-Екоко, који је у 62. минуту ушао у игру задао је пуно проблема нашој одрбани,
чије пропусте је избрисао голман Бајковић. У 81. минуту и Букари је имао нову стопостотну шансу.
Добио је лопту у простор између Адија и Вилотића, изашао сам пред Бајковића и лобовао га, али
тако да је лопта прошла пар центиметара поред стативе. Прву шансу у другом полувремену, а
последњу на утакмици, да ублажи пораз Црвена звезда имала је у 84. минуту, када је Калуђеровић
на кратко побегао одбрани Рена на позицији левог крила, дао себи фор, али био сустигнут у
тренутку шута, па је лопта уместо у мрежи завршила у рекламама. И онда још један ударац од
стране домаћина. Акција Кембе и Венсана Пажоа и клизећи „старт“ овог другог у празну мрежу
за 3:0 . Али, то нажалост није било све од Рена. Поново контра Кембо-Екоко изашао је сам пред
Бајковића и лако га решио – 4:0.