Пораз у дербију

40

Рукометаши Црвене звезе поражени су у дербију 23. кола Суперлиге од партизана са 25:23 (13:11)
и практично изгубили шансе за шампионску титулу.

Олако смо ривалу препустили уводну пртедност (3:0), а испоставиће се да црвено-бели
нису успели да се поврате до краја меча из минуса, пошто их је овај заостатак чинио још
деконцентрисанијим и нервознијим.

Екипа Партизана је имала снажан ветар у леђа са трибина, а у 20. минуту лидер је успео да поведе
и са пет голова разлике – 11:6. Пробудила се тада и Црвена звезда, серијом 5:0 тим Игора Бутулије
изједначио је на 11:11 и вратио резултатску неизвесност. Међутим, домаћин је успео да на велики
одмор оде са два гола вишка, 13:11.

Партизан је одржавао два-три гола предности током већег дела другог полувремена. Звезда је
захваљујући сјајном голману Љубишићу дувала за врат лидеру, али није успела да преокрене
резултат.

После 23. кола Црвена звезда има 36 бодова, шест мање од лидера али и утакмицу мање.
Најефикаснији играч дербија био је бек црвено-белих Срђан Тривунџа са девет голова, док је
Ненад макисћ са пет погодака предводио Партизан.