СТРЕЛЦИ: 1:0 – Зорица у 50, 1:1 – Мурухин у 66. Минуту

СТАДИОН: Црвене звезде. ГЛЕДАЛАЦА: 24.860. СУДИЈА: Марко Поповић (Београд).
ПОМОЋНИЦИ: Урош Стојковић и Зоран Јанићијевић (оба из Београда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кнежевић, Стојковић (од 46. Спасић), Ковачевић, Спајић, Милетић,
Николић (од 46. Срнић), Зорица (од 77. Стојиљковић), Луковић (од 44. Вукосављевић),
Чаушић (од 46. Денковић), Ђуричковић, Пожар (од 60. Рајић)

ЗЕНИТ: Зајцев, Сушкин, Телегин, Костин, Деинеко, Могилевец, Батов, Петров, Мурихин,
Матијаш, Шувалов

Утакмица између младих тимова Црвене звезде и Зенита (1:1) била је више од игре.
Празник фудбала пред 25.000 гледалаца на београдској „Маракани“ у 52. минуту је добио
је своју нову димензију доласком премијера Русије и једног од најутицајнихих људи на
планети – Владимира Путина. Пауза од три минута, непрекидни аплауз и скандирање
првом човеку Руске Федерације јано су показали шта навијачи нашег најтрофејнијег
фудбалског клуба мисле о евентуалној сарадњи са пријатељима из Русије.

Сатима пред почетак сусрета све је одисало бртаском атмосфером. Заставе Србије, Русије
али и постери са ликом Владимира Путина могли су да се виде на сваком кораку. Трибине
нашег стадиона су се пуниле великом брзином, а свечаној атмосфери доприонео је и
ансамбл „Косовски божури“ који је пред почетак меча отпевао химне наше две земље. Све
је било спремно за меч омладинских селекција…

Трема код изабраника Душана Кљајића и Анатолија Давидова је била присутна само
у уводним минутима, а све је дошло на своје место средином првог полувремена
кад су нападачи оба тима испробали своје шутерске способности. Прво је Матијаш
Станислав у 18. минуту „маказицама“ покушао да угрози гол Кнежевића, а шест минута
касније најспретнији у шеснаестерцу гостију био је Стеван Луковић чији шут је уз
доста муке „укротио“ голман гостију Зајцев. До краја првих 45 минута игре видели смо
квалитетну игру на обе стране, а полушансе Мурухина (38. минут), Петрова (39. минут) и
Зорице (45. минут) биле су јасан знак да ће у наставку сусрета бити погодака.

Тако је и било! У наставку меча младићи у црвено-белом, освежени са три измене,
кренули су још одлучније, што им је у 50. минуту донело вођство. Центаршут са леве
стране упутио је Стефан Денковић, а на првој стативи сјајно реаговао расположени Зорица
и убацио лопту у мрежу.

Уследио је улазак премијера Русије на београдски стадион, а непосредно након тога
момци из Санкт Петербурга су заиграли доста ангажованије и најавили офанзиву ка голу
наших момака. Играо се у 66. минут кад је тандем „светло плавих“ Матијаш-Мурихин
после прецизног дуплог паса донео изједначење. Екипа Зенита могла је и до победе, али
је Матијаш пет минута пре краја још једном био непрецизан, а у неколико ситуација добро