Куп је наш!

84

Црвена звезда – Партизан Термоелектро 3:0 (25:20, 26:24, 25:14)

Дворана: СРЦ „Шумице“. Гледалаца: 1.900. Судије: Зорица Бјелић и Дејан Јовановић
(обоје Београд).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Перић 13, Бојовић 7, Милутиновић 5, Митић 1, Терзић 18, Петковић
22, Вујић (либеро), Пајић 1, Копривица, Стефановић, Јаковљевић, Петровић. Тренер:
Жељко Булатовић.
ПАРТИЗАН ТЕРМОЕЛЕКТРО: Кисић 1, Атанасијевић 24, Мијаиловић 6, С. Жарковић
3, Турањанин 1, Пешут 4, Илић (либеро), Минић 2, Поповић, Самарџић, Јокановић,
Булатовић. Тренер: Милан Жарковић.

Брзо! Лако! Убедљиво!

Одбојкаши Црвене звезде су после 82. минута игре савладали „вечитог ривала“ у 46.
финалу Купа Србије. Пред пуним трибинама СРЦ „Шумице“ наши момци ниједног
тренутка нису дозволили Партизану да се резултатски приближи и на доминантан начин
донели десети пехар Купа у трофејну салу црвено-белих.

Финални сусрет није почео онако како су прижељкивали у табору Црвене звезде. Нервоза
је учинила своје, а прва два техничка тајм-аута припала су ривалу. Управо тад је и кренула
агресивнија игра црвено-белих. Сјајном серијом сервиса Душана Петковића наши момци
долазе до прве предности на сусрету (17:16), а њу одржавају све до краја првог сета који је
завршен резултатом 25:20.

Освојен први сет, дао је крила момцима у црвено-белим дресовима, а агресивном игром
настављају и други део финалне приче. Милош Терзић је маниром искусних капитена
предводио своје момке ка коначном циљу. Резултатска клацкалица трајала је све до
једанаестог поена, а онда су после контре Перића и блока Бојовића изабраници Жељка
Булатовића повисили разлику на, чинило се недостижних 24:19 и чак пет сет лопти.
Међутим, сервис по сервис играчи Партизана су стизали предност и увели сет у неизвесну
завршницу. Спортска срећа је у тим тренуцима била на нашој страни, Турањанин је
начинио две „почетничке“ грешке и одшкринуо тријумфална врата нашој екипи (26:24).

Велика предност је опсутила црвено-белу чету и уверила их да је пехар веома близу
Љутице Богдана. Звезда је поново била на високом нивоу, оном из првог периода. Из
минута у минут смо повећавали разлику, а при резултату 13:7, Партизан готово да је остао
без снаге. Блоковима Бојовића и Петковића стекли смо недостижну предност (17:9), а
потом одрадили посао до краја. Част да дотуче ривала имао је млади коректор Душан
Петковић.

Уследила је још гласнија песма верних „Делија“, а моменат кад је Милош Терзић примио

победнички пехар из руку председника Одбојкашког савеза Србије Александра Боричића
довела је до делиријума све оне којима су црвено-беле боје у срцу.

Смирен, као и увек, Жељко Булатовић предводио је своје дечаке до првог овосезонског
трофеја. Међутим, искусни стручњак опомиње да је овај трофеј само успутна станица за