Звезда боља у Чачку

42

Фудбалери Црвене звезде је без већих проблема савладали Борац у Чачку (2:0) и тако остали у трци за шамопионску титулу у Суперлиги. Головима Ненада Јестровића и Сегунда Кастиља у другом полувремену црвено-бели имали су материјализовали своју иницијативу током читавог меча.

После низа пропуштених прилика у првих 45 минута, Звезда је повела на почетку другог дела игре. Миловановић је у 47. минуту шутирао са ивице шеснаестерца, голман Борца одбранио, али је лопту прихватио Јестровић и са неколико метара довео српског шампиона у вођство. Већ у 60. минуту изабраници Александра Јанковића су повећали предност. Короман је пробио по десној страни, упутио лопту у шеснаестерац за Кастиља, који ју је главом закуцао у мрежу.

Црвена звезда сада има 59 бодова, док је Партизан сакупио 62 после победе над Чукаричким (1:0). У следећем колу, у среду, Партизан дочекује Младост, а Звезда Чукарички.