Гроцлин – Црвена звезда 0:1

96

Црвена звезда је у првој утакмици првог кола Купа УЕФА победила у Грођиску екипу Гроцлина са 1:0 и тако дошла на корак од пласмана у даље такмичење. Реванш меч игра се у Београду 4. октобра.

Баста 19′

Гроцлин: Пжировски, Соколовски, Козиол, Минар, Телиховски, Пјечњак, Јодловјец, Мајевски (63’Мужалик), Лато (78′ Бабнич), Сикора, Ивановски (67′ Роцки)

Црвена звезда: Ранђеловић, Баста, Гај, Туторић, Броновицки, Анђелковић (90′ Богдановић), Кастиљо, Лукаш, Милијаш, Салас (46′ Бајалица), Баркос (75′ Ф.Ђорђевић)

Гледалаца: око 4.500
Судија: Леван Панијашвили (Грузија)
Жути картони: Пјехњак – Лукаш

Утакмица је завршена! Црвена звезда је испунила циљ и забележила победу у Пољској и сада са пуно оптимизма очекујемо реванш меч у Београду, а затим и наставак такмичења у Купу УЕФА.

90′ Богдановић ће на терен уместо Анђелковића. Играће се два минута надокнаде времена
85′ Стопостотна шанса за Гроцлин! Телиховски је крајњим напором спасао да лопта не оде ван терена, упослио Сикору чији је шут са петерца у последњем тренутку изблокирао Гај
84′ Ближи се крај меча и све је јасније да ће наш тим остварити жељени резултат и миран реванш у Београду за две недеље
80′ Сјајан соло продор Бајалице, изборио се за позицију за ударац искоса са десне стране, али је ипак изблокиран
78′ Бабнич улази у игру, излази Лато
75′ Филип Ђорђевић ће у игру, а ван терена ће Баркос
72′ Мужалик је лепо проиграо Сикору који искоса са дсне стране шутира, али Ранђеловић брани
71′ Мужалик је покушао из слободног ударца са 20 метара, преко гола
67′ Роцки улази у игру уместо Ивановског
63′ Мајевски излази на терен, а у игру улази Мужалик
60′ Милијаш је дугом лоптом лепо проиграо Лукаша, али овај слабо шутира са петнаестак метара иако је био неометан
56′ Сикора покушава са ивице казненог простора, Ранђеловић је још једном сигуран
54′ Ивановски шутира главом са 11 метара, поред гола
53′ Милијаш шутира из слободног ударца са тридесетак метара, Пжировски уз доста муке брани
51′ Још једна шанса за Баркоса! Лукаш је убацио лопту пред гол са десне стране, а Аргентинац шутира поред гола
46′ Каква бомба Милијаша са 30 метара, али лопта погађа пречку и одбија се у поље!
46′ Почело је друго полувреме, Бајалица је на терену уместо Саласа

Завршено је прво полувреме у којем је Звезда успела да дође до предности иако је домаћин имао више шанси за гол.

45′ Жути картон и за Пјехњака због фаула
45′ Жути картон за Лукаша, играће се два минута надокнаде времена
43′ Пјехњак је у солидној прилици, али не успева правовремено да захвати лопту након центаршута са леве стране и погађа спољни део мреже
40′ Лато шутира из слободног ударца са око 25 метара, лопта је лак плен за Анђелковића
37′ Још једном конфузија у одбрани нашег тима, на срећу, остаје некажњена јер је Сикора врло слабо шутирао са ивице шеснаестерца
35′ Салас шутира главом после центаршута Анђелковића, али из доста тешке позиције није успео да погоди оквир гола са 7-8 метара
32′ Солидан шут Сикоре са 18 метара, Ранђеловић је опет сигуран
28′ Пољска екипа појачава притисак не би ли што пре дошла до изједначења. Брине слаба игра маше одбране, али Ранђеловић је за сада увек на правом месту
24′ Ивановски шутира главом после корнера, брани Ранђеловић
22′ Умало да се повећа предност Црвене звезде! Феноменалан волеј ударац Баркоса са 16 метара, али лопта одлази тик поред гола
19′ ГООООООООЛ!!!! Баста и 0:1!!!!!!!! После корнера са леве стране, лопта се одбила до Басте који је шутирао са двадесетак метара и погодио мрежу за вођство нашег тима!!!
17′ Наш тим се дефинитивно ослободио притиска и све чешће је у поседу лопте
12′ Одличан напад Звезде и прва шанса. Салас је лепо проиграоа Баркоса који је са петнаестак метара циљао ближи горњи угао, али је лопта прелетела изнад пречке
8′ Све време се игра на нашој половини терена, наши играчи немају идеју како да пренесу лопту на противнички део терена
4′ Сада је Кастиљо кардинално погрешио на средини терена, Сикора се стуштио ка голу, али Гај га зауставља у последњем тренутку. Убрзо потом Анђелковић неспретно враћа лопту главом, али је Ранђеловић присебан
3′ Туторић неспретно реагује на центаршут и умало постиже аутогол, али лопта срећом одлази тик поред гола
2′ Лоша процена Гаја који је практично додао лопту Сикори чији шут са 14 метара зауставља Ранђеловић
1′ Утакмица је почела