Изборен опстанак

35

Атлетичари и атлетичарке Црвене звезде изборили су опстанак у Б групи Купа шампиона Европе.

Током два дана викенда у Истанбулу одржано је такмичење осам клубова Б групе Купа шампиона, а обе наше екипе су испуниле зацртани циљ и избориле опстанак. Мушкарци су заузели пето место, док су девојке биле за једно место успешније.

Најзапаженије резултате су оствариле Ана Суботић која је победила у тркама на 3.000 и 5.000 метара и у оба наврата пставила нове личне рекорде. Због тога јој је припала награда намењена најуспешнијој учесници такмичења. Победу је остварила и Славица Семењук у скоку с мотком.

Од осталих вреди издвојити резултате Драгана Перића у бацању диска, Милоша Салашког на 800 метара, Милене Милашевић у скоку у даљ, Марине Војиновић у бацању кугле и Маје Писић у трци на 110 метара са препонама.