Црвена звезда на крају без снаге за подвиг у Блауграни

45

Кошаркаши Црвене звезде Меридианбет изгубили су од екипе Барселоне на гостујућем терену резултатом 85:79 (18:15, 22:21, 17:21, 28:22). Звезда упркос изостанцима Лазића, Недовић и Добрића се борила и била близу великог подвига.

Најефикаснији у редовима Звезде је био Кампацо са 24 поена, 12 је додао Петрушев уз 6 скокова, док су по 11 поена убацили Бентил и Митровић.

Обе екипе су стегнуте ушле у меч, те се у првих неколико минута тешко долазило до поена на обе стране (5:5). Барса се одвојила на тренутак (13:7), али црвено-бели су брзо ухватили резултатски прикључак (15:13). Најрасположенији у овим тренуцима су били Бентил и Кампацо, а прва деоница је завршена резултатом 18:15.

Звезда у наставак меча улази доста боље, те захваљујући пре свега Луки Митровићу прави серију 2:10 којом долази до предности 20:25. Барса је од тог момента преузела контролу над утакмицом, што је крунисано осетнијим вођством (40:31) на минут до краја полувремена. Црвено-бели у наставку праве мини серију 0:5 којом спуштају разлику на четири поена. Резултат на полувремену 36:40.

Најефикаснији у овом делу меча је био Митровић са 9 поена, по шест су додали Кампацо и Бентил.

Барса друго полувреме отвара серијом 10:0 којом долази до двоцифрене предности (50:39). Звезда је имала одговор на то у виду тројке Марковића, а потом и две узастопне тројке Кампаца које су истопиле заостатак (50:38). Барса је два минута пре краја деонице имала предност од шест поена (58:51), међутим црвено-бели су серијом 0:6 одвели меч у прави егал пред последју четвртину 57:57.

Домаћин је поново дошао до двоцифрене предности (69:59), али је Звезда и на тај налет имала одговор па је тако на нешто мање од три минута до краја меча смањила заостатак на један посед (75:73). При резултату 78:76 Лазаревић је имао отворен зицер који је нажалост промашио, те је Баарса то искористила и казнила Звезду серијом 5:0 (83:76) коју наши кошаркаши нису успели да стигну. Коначан резултат 85:79.

КК Црвена звезда Меридианбет: Холанд, Вилдоза 7, Лазаревић, Кампацо 24, Митровић 11, Мартин 2, Ивановић 6, Илић, Марковић 6, Кузмић, Петрушев 12, Бентил 11;

Барса: Митровић 21, Весели 21..

Црвено-беле већ за два дана очекује нови меч у оквиру регионалне лиге где ће наша екипа угостити Студентски Центар. Евролига се наставља у четвртак када у Београд стиже екипа Басконије.