Тешка и заслужена победа Црвене звезде у Копру

33

Кошаркаши Црвене звезде мтс остварили су још једну победу у АБА лиги, пошто су у утакмици 6. кола регионалног такмичења савладали Приморску у Копру 84:72 (28:14, 21:24, 16:22, 19:12).

Меч је уз поштовање свих здравствених протокола, без присуства публике одигран у хали Бонифика у Копру.

Најефикаснији код црвено-белих били су Добрић и Рочести са 16 поена.

За екипу Црвене звезде на овом мечу нисту наступали Џордан Лојд, Дејан Давидовац и Бранко Лазић.

Осим изједначеног почетка до 5.минута, остатак утакмице протекао је у резултатској предности црвено-белих, који су већ на крају прве деонице имали 28-14.

То вођство као да је успавало црвено-беле па су упорни домаћини претили константно од друге деонице, и заостајали10ак поена разлике.

На полувремену је било 49-38 за Црвену звезду, а најефикаснији су били Рочести и Добрић са 16 односно 11 поена.

У трећој деоници домаћин је након тројке Кастратија стигао до 51-56, у 26.минуту, али су након пенала Курдиже и тројки Добрића и Ускоковића (који је вечерас имао значајнију минутажу) црвено-бели поново стигли до двоцифрене предности 52-65.

Домаћин је поново одговорио брзом серијом 5-0 за 57-65…и наредних 7-8 минута на терену смо видели велику борбу у којој је домаћин претио, а црвено-бели на крају дошли заслужено, али много теже него што се очекивало до бодова и скора 6-0.

Црвена звезда: О’Брајант 13, Рочести 16, Хол 3, Волден 15, Ускоковић 5, Лазић, Рит 4, Добрић 16, Симоновић 2, Јагодић Куриџа 1, Кузмић 3, Тери 6.

У наредном колу екипа Црвене звезде мтс дочекује екипу Сплита, а пре тога црвено-беле очекује две изузетне тешке утакмица у Евролиги против екипа АСВЕЛ-а и Реала.

Претходни текстЦрвена звезда првак Србије!
Следећи текстЦрвена звезда – Инђија 3:2 (1:1)