Црвена звезда – Мокра Гора 33:28 (16:15)

128

Рукометаши Црвене звезде савладали су Мокру Гору 33:28 (16:15) у 16.колу Суперлиге у „Шумицама“ и забележили први пролећни тријумф.

Звезда је наступила без повређених Марка Милосављевића и Александра Бабића, али њихови саиграчи су успели да испуне циљ.

Звезда је имала прво вођство, до 10.минута било је 7:4, затим и 8:6, да би серијом од четири везана гола гости из Зубиног потока стигли до преокрета, (8:10). Успели су црвено-бели преко контранапада и чврстом одбраном да се врате у меч и да поведу преко капитена Дејана Бабића и Мандића, а затим голом Шотића оду на одмор са 16:15.

У наставку велика борба, Звезда је имала предност у већем делу, Мокра Гора је успевала да се одржи у мечу и у ритму гол за гол, а црвено-бели су пет минута пре краја успели да преломе меч у своју корист. Љубеновић је одбранио седмерац, Звезда постигла три брза гола за четири гола предности, а Дејан Бабић постиже гол за коначних 33:28.

Нажалост, у самом финишу најефикаснији појединац сусрета Вуковић се тешко повредио.

Младен Шотић је најефикаснији са 10 голова, Дејан Бабић и Ненад Мандић су постигли по 6.

Већ у среду Звезда дочекује Шамот у „Шумицама“.

Београд, дворана: „Шумице“. Гледалаца: 120. Судије: Мошорински (Зрењанин) и Панџић (Нови Сад). Седмерци: Црвена звезда 2 (2), Мокра Гора 5 (3). Искључења: Црвена звезда 12 минута, Мокра Гора 4 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Шотић 10, Радисављевић, Хорват, Николић, Ивановић, Пешић 2, Љубеновић, Бугариновић 3, Пејчиновић, Мандић 6 (1), Д. Бабић 6, Кљајић 4 (1), Зејак 1, Ђурковић 1. Тренер: Ненад Перуничић

МОКРА ГОРА: Орловић, Милић 4, Томић 2, Божовић 1, Л. Алексић, Томовић, Николић 4, Миленковић, Вуковић 14 (3), Д. Касаловић, А. Касаловић, Н. Алексић 2, Симовић, Утвић 2, Станковић 1. Тренер: Недељко Вучковић