Одбранама до победе

20

У првом мечу 18. кола Суперлиге, рукометаши Црвене звезде су у у „Шумицама“ савладали Раднички са 33:30.  Да није било сјајног голмана Радета Мијатовића, актуелни шампион би се оклизнуо против Крагујевчана.

Изгледа да је промена термина (требало је да се игра у недељу) пореметила игру Звезде, која је била далеко од најбоље. То је искористио Раднички који је у првом полувремену имао активан резултат, да би средином другог дела пулени Ненада Краљевског преломили меч.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 33:30 (15:14)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Алексић, Карлеуша 3 (2), Стојковић, Милашевић 3, Михаиловић 3 (1), Перуничић 3 (2), Максић 4 (7-3), Павлов, Вукас 4 (4), Мил. Милошевић 4,5 (8), Мир. Милошевић 3 (2), Курбалија 3 (1), Дејовић 4 (6), Мијатовић 5 (24 одбране, 1 седмерац).

РАДНИЧКИ: Милојевић, Ђукић 4 (6), Лазић, Бошковић 3 (1), Продановић 4 (7-3), Ћоровић 3 (1), Главонић 3 (2), Павловић 4 (6), Ђорђевић 3 (1), Марић, Тошић 3,5 (5), Илић (1), Љубеновић (1 одбрана), Петровић 3 (10 одбрана).

Дворана: „Шумице“. Гледалаца: 200. Судије: Томић и Смиљанић ( Београд). Седмерци: Црвена звезда 3 (3), Раднички 4 (3). Искључења: Црвена звезда 6, Раднички 12 минута.