Нови пораз рукометаша, Звезда без бодова у Костолцу

50

Рукометаши Црвене звезде поражени су у Костолцу од домаћег Рудара 27:18 (11:4), у 18.колу АРКУС лиге.

Звезда је без победе још од меча против Пролетера у „Шумицама“ 24.новембра 2019.године, а низ од седам мечева без тријумфа продужио је Рудар. Због повреде тетиве руке Предраг Родић ће бити ван терена у наредном периоду, док у Костолцу није наступао ни капитен Иван Рајичевић.

Веома лоше прво полувреме и само 4 гола у мрежи Костолчана допринели су да домаћа екипа већ у првих тридесет минута игре оствари високу предност. Серијом 7:1 Рудар је практично преломио утакмицу већ у првој трећини игре, Звезда је била без решења. Прво полувреме су завршили са још три везана гола за 11:4 на семафору на истеку 30.минута.

У другом полувремену, мало боље издање Звезде, али без ефекта. Рудар је наставио серију преко Панића, Недељковића и Недељкова, а 8 од 18 голова црвено-бели су постигли у последњих 15 минута. На крају, нови пораз Звезде 27:18.

Најефикаснији у редовима Црвене звезда био је Борислав Љубојевић са 7 погодака, Иван Хорват, Ђорђе Мајес и Миљан Ерић су постигли по 2 гола.

Звезду у недељу очекује веома битан меч против Обилића, у дуелу две последњепласиране екипе.

РУДАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 27:18 (11:4)

Костолац, хала: СЦ „Костолац“. Гледалаца: 500. Судије: Бориша Милосављевић и Данијел Тривковић (Бешка). Искључења: Рудар 8, Црвена звезда 8 минута. Седмерци: Рудар 1(1), Црвена звезда 9(7).

РУДАР: Димитријевић, Татари 1, Аврамовић 2, Мурина, Милошевић 2, Недељковић 7(1), Мердовић, Панић 5, Ристић, Вуковић, М.Ђорђевић 1, А.Ђорђевић, Тица 1, Недељков 8, Радисављевић. Тренер: Драган Ајдачић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Јовановић, Хорват 2, Лазић, Љубојевић 7(6), Вуковић, Мајес 2, Јелић, Тудегџић 1, Утвић 1, Абрамовић 1, Ерић 2, Божовић, Тодоровић 1(1), Николић 1. Тренер: Антон Букилић