„Звездице“ наставиле победнички низ у Ивањици

56

Кадеткиње ККЖ Црвена звезда Комбанк оствариле су нову, убедљиву 13. победу у 14.колу Триглав женске кадетске лиге, на гостовању ОКК Ивањица 84-57 (15-10, 26-24, 26-6, 16-17).

Велики број утакмица овог викенда условио је да тренер Немања Планојевић на последњем турниру WABA лиге пружи прилику млађим играчицама које наступају у лиги Београда, а у Ивањици је Звезда наступила са генерацијом у коју се полажу велике наде.

Домаћа екипа је пружила јак отпор у првом полувремену, имала почетну предност (6-4), али су црвено-беле звездице мини серијом 5-0 преузеле вођство и прву четвртину завршиле са пет поена на свом конту, и поред пропуштених прилика, (10-15). Друга четвртина је била веома ефикасна, Дуња Зечевић је бриљирала, била је веома шутерски расположена и врло брзо донела прву двоцифрену предност, а Звезда на полувреме отишла са 41-34.

У трећој четвртини Црвена звезда је преломила утакмицу, била сигурна у оба правца, одиграла енергично, а Дуња Зечевић и Марија Авлијаш предводиле екипу до новог тријумфа. Последњи период игре тренер Планојевић је искористио да пружи већини играчица прилику, због мање повреде није улазила Јована Спасовски, док је Анђела Улемек играла у дулеу против Марибора. Звезда је заслужено тријумфовала у хали „Црњево“ 83-57.

Дуња Зечевић најефикаснија са 27 поена, Марија Авлијаш је убацила 23, Миљана Ћаћић 9.

Звезда у наредном колу гостује у Новом Саду, екипи Новосадске ЖКА, а већ сутра игра против Цеља последњи дуел за овосезонско учешће у WABA лиги.

ККЖ Црвена звезда: Марковић 2 (3ск), Улемек, Кецман 4 (3ск), Ивановић 4 (5ск 2ас), Зечевић 27 (7ск 3укл 3блк), Матић 6 (2ск 2ас), Спасовски, Авлијаш 23 (8ск 6укл), Ковачевић 5 (6ск 3ас 4укл), Пузић 2 (4ск), Ћаћић 9 (8ск 3ас 1блк), Т.Јанковић 1 (3ск). Тренер: Немања Планојевић