Нова победа Звезде против Јесеница

82

Црвена звезда је после само 15 сати поново била боља од словеначке екипе Хидриа Јесенице овога пута после продужетка резултатом 2:1 у ИХЛ лиги.

На први гол чекало се до 33. минута када је Иван Анић искористио асистенцију Павла Подунавца и Марка Бркушанина. Ипак, гости су изједначили пар минута касније преко Бинеа Машича.

До истека 60. минута није било голова, па је меч ушао у продужетак. Победу и велику радост нашим хокејашима донео је Евгениј Каситски у 62. минуту.

Са две победе над Јесеницама црвено-бели су избили на 2. место на табели ИХЛ лиге са 38 бодова, шест мање од водеће Славије, али и две утакмице мање. Наредне суботе у 13 часова Црвена звезда ће гостовати Војводини у Новом Саду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ХИДРИА ЈЕСЕНИЦЕ 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Београд – Дворана: Пингвин. Судије: Ђ. Фазекаш, Т. Фазекаш, Дакић, Поповић. Казне: Црвена звезда 16 минута, Јесенице 6 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић, Анић 1, Анђелковић, Бркушанин (1ас), Чегринцев, Даниел, Драговић, Гвозденовић, Јанковић, Каситски 1, Марковић, Машић, Новаковић, Подунавац (1ас), Пулников, Ристић, Сабадош, Шпањевић, Зуев, Цвик.

ХИДРИА ЈЕСЕНИЦЕ: Пањтар, Жагар, Балох, Добравец, Хаџић, Ивановић, Јакуповић, Крмељ, Кумановић, Лесничар, Машич 1, Подрекар, Поточар, Шабановић, Шкоф, Светина.

Претходни текстЗвездин атлетски лексикон: Милош Марковић