Нова победа у дербију за прекид негативне серије

109

Кошаркашице Црвене звезде Комбанк савладале су у хали „Визура“, у 13.колу WABA лиге, екипу КЖК Партизан 1953: 64-57 (20-20, 17-15, 18-15, 9-7) и прекинуле негативан низ од четири меча без победе.

Тренер Драган Вуковић и млада екипа Црвене звезде остварили су прву победу у 2020.години. Веома ослабљена бројним повредама Звездина младост се полако припрема за највеће изазове.  У екипу се вратила Милина Мишељић, али Звезда је била без помоћи Милице Бојовић, Маше Јанковић, Тамаре Чорто, Николине Деурић, Маријане Зукановић и од раније повређене Невене Наумчев, а на листи повређених играчица је и Катарина Дешић.

Изједначена прва четвртина, Звезда је комбинованим поенима имала прву предност (4-7), домаћи тим је одржавала Милица Инђић (13 од 20 поена свог тима), до средине четвртине било је 11-11, а исти однос је био и на крају првог периода игре, 20-20.

Црно-беле су серијом 7-0 стигле до +5 (27-22), Звезда је одмах одбила први налет и одговорила са шест везаних поена, а затим тројком Нађе Недељков и други за 31-31. Милица Инђић је поново покренула свој тим, али тас на Звездиној ваги била Нађа Недељков са пет везаних поена, нова тројка, за 35-37 за полувреме.

Милина Мишељић је обележила наставак меча – украдена лопта, поени са пенала, асистенција, а затим нови поени за црвено-белих +5 на средини трећег кварта, (41-46). То је разлика коју је шампион Србије сачувао до краја треће четвртине захваљујући поенима Нађе Недељков и Иване Катанић, потрђује Марта Митровић уз звук сирене, 50-55 пред последњих десет минута.

Последња четвртина донела је чврсте одбране, обе екипе су се много енергетски потрошиле па ни шутеви из отворених позиција нису реализовани, а изабранице Драгана Вуковића су мирно привеле меч крају. Црвено-беле су преко Нине Тешић стигле до двоцифрене предности (54-64), а прве и једине поене из игре дозволиле на уласку у последњи минут, Милица Инђић (2+1) је само смањила минус за коначних 57-64.

Дабл-дабл капитена и лидера екипе, Иване Катанић – 18 поена, уз 11 асистенција и 9 скокова. Нађа Недељков је убацила 17, Милина Мишељић 9, колико и Марта Вуловић.

Звезда наредне две утакмице игра на свом паркету. Прво у суботу, у првом колу наставка националног шампионата, против екипе Пролетера 023, а затим и против првопласиране екипе WABA лиге, Монтане.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Катанић 18 (9ск 11ас 2укл 2блк), Чубра (2укл), Тешић 2 (4ск 2укл), Вуловић 9 (3ск 2ас 1блк), Недељков 17 (5ск 3ас 2укл), Митровић 7 (3ск 2укл), Кецман, Ћаћић, Зечевић, Спасовски, Ковачевић 2 (5ск 2укл), Мишељић 9 (4ск 4ас 2укл). Тренер: Драган Вуковић

Претходни текстШакота: Недостајало нам је енергије, јасно је и зашто