Тријумф рукометашица за крај године

128

У одложеној утакмици 8.кола Прве лиге Центар за рукометашице, Црвена звезда је славладала ОРК Лозница 31:28 (16:11) и у победничком расположењу завршила 2019.годину.

Пораз у Шапцу је мало удаљио од планова екипу Весне Бојковић, али су поново Звездине девојке показале карактер и вратиле се након негативног резултата.

Већ у првом полувремену Звезда је стекла потребну залиху пред наставак меча, у који је ушла са 5 голова разлике, и контролисала предност до краја меча. Гошће из Лознице су успеле да смање минус до коначних 31:28 захваљујући најбољем појединцу Симићевој.

Најефикасније у редовима Црвене звезде биле су капитен Јована Ристић и Тамара Ђурковић, играч меча, са по 7 голова. Пратила их је Хелена Инђић са 6 погодака.

Први део сезоне ЖРК Црвена звезда је завршио на 3.месту са 14 бодова, четири бода мање иза Металца и Радничког.

У првом колу наставка првенства Црвена звезда је слободна, а први меч у 2020.години ће одиграти против друге екипе из Лознице, Лозница град, 6/7.марта.

8.коло, одложена утакмица, Прва лига група Центар

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОРК ЛОЗНИЦА 31:28 (16:11)

Београд, хала: УСЦ „Вождовац“. Гледалаца: 100. Судије: Александар Аћимовић и Стефан Елезовић (Београд). Искључења: Црвена звезда 8, Лозница 2 минута. Седмерци: Црвена звезда 3(3), Лозница 4(4).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Сташић 1, С.Илић 1, Ристић 7(2), Ђурковић 7(1), Ћорић 1, Балабан, Инђић 6, Ковач, Јелић, Ердељановић 2, Вељковић 2, Кунчер 1, Јездић, Лончар 1. Тренер: Весна Бојковић

ЛОЗНИЦА: Рашевић, Гргић 2, Матић 2, Х.Петрић, Куљанин 3, Васић 2, Живановић 1, Поповић, Ивановић 4, Симић 14, Тешић, Е.Петрић, Јевтић.

Претходни текстМијаиловић, Мркела, Милојевић: Феноменални успеси