Стопроцентан учинак „Звездица“ у првом делу Триглав ЖКЛС

174

Кадеткиње ККЖ Црвена звезда Комбанк оствариле су и девети тријумф у 9.колу Триглав женске кадетске лиге Србије против Арт Баскета 69-52 (18-12, 16-9, 14-16, 21-15), и на паузу ће отићи са стопроцентним учинком.

Екипа Немање Планојевића до новог тријумфа дошла је без проблема, т0ком друге четвртине је дошла до двоцифрене предности, коју је контролисала до краја меча.

Након почетних поена домаће екипе, Звезда је серијом 10-0 преузела вођство, а Марија Авлијаш је са линије пенала потврдила предност, (12-18). У наставку, захваљујући агресивној одбрани и контроли скока Звезда је имала прилику да надогради предност, што је учинила серијом 9-0 за прво двоцифрено вођство, (16-28). Поенима Хелене Ковачевић се отишло на одмор, а на семафору је стајао резултат 21-34.

У трећој четвртини није било промена, Звезда је контролисала вођство, постизала поене у мини серијама, а тројкама Дуње Рунић на једној и Вулетић на другој се ушло у последњих 10 минута, (37-48). Дуња Рунић је наставила серију и у последњем кварталу, а Вера Пузић донела свом тиму максималну предност на утакмицу, плус 20. 49-69. Коначан резултат поставила је Керезовићева тројком у последњем нападу, 52-69. Тренер Планојевић је указао прилику свим девојкама.

Најефикаснија у дворани „Mega Factory“ била је Марија Авлијаш са 15 поена, Ива Кецман је убацила 11, а Хелена Ковачевић 9, а Дуња Рунић и Сара Васиљевић по 8.

До краја године остао је још један турнир У17 WABA лиге, 22.децембра у „Баскет Ситију“, чији је домаћин ККЖ Црвена звезда Комбанк.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Ивановић 2 (4ск), Рунић 8 (4ск 3ас 1блк), Васиљевић 8 (7ск 2ас), Кецман 11 (8ск 1блк), Улемек, Зечевић 6 (10ск 6блк), Матић 2, Спасовски 6 (2ск 2укл), Авлијаш 15 (6ск 2ас 2укл), Ковачевић 10 (6ск 3ас 9укл), Вуловић (3ск 1блк), Пузић 2 (4ск). Тренер: Немања Планојевић