Пораз рукометашица у Шапцу

86

Рукометашице Црвене звезде поражене су у Шапцу од екипе Медицинар 2 резултатом 30:23 (14:9) у 11.колу Прве женске лиге Центар.

Боље отварање утакмице је имало пресудан фактор за победника сусрета у хали Шабачке гимназије. Екипа Медицинара 2 је повела са 4:0 на старту, затим брзо стигла и до +6 (12:6) у 23.минуту. Капитен Јована Ристић и Тамара Ђурковић су смањиле минус, али је капитен домаће екипе Лана Мијаиловић погодила за 14:9 на крају првих тридесет минута.

И у наставку је домаћа екипа имала контролу утакмице, у серијама постизала голове, и имала максималних +10 у два наврата, (23:13, 14:14). Уследила је Звездина серија 5:0, преполовиле су заостатак изабранице Весне Бојковић, али су Мијаиловић и Васић биле прецизне на другој страни и потврдиле победу своје екипе. Тамара Ђурковић и Милица Јездић су поставиле коначних 30:23 у финишу.

Најефикаснија била је Тамара Ђурковић са 10 голова, капитен Јована Ристић је постигла 4 гола.

До паузе Звезду очекује још дуел заостале утакмице 8.кола против екипе ОРК Лозница. Црвено-беле ће потврдити трећу позицију на табели победом у последњем мечу године. У првом колу наставка сезоне Црвена звезда ће бити слободна, а затим гостује у Лозници, екипи Лозница град.

11.коло, Прва лига Центар

МЕДИЦИНАР 2 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 30:23 (14:9)

Шабац, хала: СХ „Гимназија“. Гледалаца: 150. Судије: Никола Вукосав и Немања Сајовић (Београд). Искључења: Медицинар 2 8, Црвена звезда 6 минута. Седмерци: Медицинар 2 3(1), Црвена звезда 5(4).

МЕДИЦИНАР 2: Јарић, Томић, Катић, Обреновић 5(1), Мијаиловић 9, Рељић, Радосављевић, Спасојевић 2, Рељић 5, Обрадовић, Игњатовић, Бркић, Јокић 4, Вучинић. Тренер: Александра О.Дамјановић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Јовановић, Сташић 1, С.Илић 1, Ристић 4(1), Ђурковић 10(2), Ћорић 2, Грбић, Инђић 1, Ковач, Јелић, Ердељановић 2, Вељковић, Кунчер, Јездић 1, Лончар. Тренер: Весна Бојковић

Претходни текстДубочица – Црвена звезда 26:24 (13:11)