Звезда без полуфинала и прилике за одбрану Купа

110

Одбојкаши Црвене звезде изгубили су од Партизана резултатом 0:3 (22:25, 25:27, 23:25) у реванш мечу четвртфинала Купа Србије и тако завршили учешће у том такмичењу.

Наша екипа је у првом мечу тријумфовала резултатом 2:3 (25:14, 25:18, 22:25, 24:26, 12:15), али је на крају ипак остала без прилике да брани трофеј освојен прошле сезоне.

Звездини одбојкаши су нешто слабије започели меч, па су до техничког тајм аута првог сета имали заостатак од четири поена. Са три поена у низу, после блока Александра Околића су изједначили (14:14). Црно-бели су дошли до вођства од 20:18 након чега је Кукањац затражио тајм аут. Ипак, и наредни поен је припао гостима, а после ас сервиса Милутин Нејића за 20:21 Партизан је искористио прилику за предах. Звезда није успела да дође до изједначења, што гости користе и освајају два последња поена у сету за вођство од 1:0 – 22:25.

На почетку другог сета поени су се освајали у серијама, а после техничког тајм аута гости су везали три поена за вођство од 14:11. Наша екипа је одмах узвратила, изједначила, а онда и блоком Петковића повела. Поени су се потом освајали у серијама, а вечити ривали су у завршницу ушли у егалу. Са два поена Копривице Партизан стиже до две сет лопте, али је Звезда преко Додића и грешком гостију неутралисала обе. Ипак, гости су искористили четврту прилику за вођство од 2:0 – 25:27.

Након почетног вођства црвено-белих гости су полако смањивали разлику, да би до половине трећег периода игре стигли до вођства од 12:10. Звезда потом преокреће резултат у своју корист, а онда су се екипе смењивале у вођству. Партизан долази до вођства од 18:15 и у завршницу улази са тих плус три. Са два везана блока Александра Околића Звезда стиже до изједначења (23:23). Међутим, наредна два поена су припала гостујућим одбојкашима који долазе до максималне победе и пласмана у полуфинале Купа – 23:25.

У нашем тиму са по 15 поена су се истакли Милутин Нејић и Александар Околић који је имао и 8 блокова.

Црвена звезда у петак 6. децембра од 20.30 часова дочекује Војводину НС семе у оквиру 10. кола БПШ Суперлиге Србије.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 0:3 (22:25, 25:27, 23:25)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 150. Судије: Предраг Баланџић и Ђорђе Стевановић. Трајање меча: 82 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац 2, Јевтић (либеро), Петковић 1, У. Николић 4, Нејић 15, Додић 11, Гмитровић, Андоновић 9, Стефановић, Околић 15. Нису играли: А. Николић, Тадић, Трифуновић, Фет. Тренер: Томислав Кукањац.

ПАРТИЗАН: Радовић 6, Копривица 12, Мариновић 3, Лекић 7, Ђорђевић 4, Хузејровић, Кисић 7, Петровић, Пековић (либеро), Николић 20. Нису играли: Мандић, Сташевић, Цветковић, Пајевић. Тренер: Бојан Јанић.

Претходни текстЦрвено-беле заустављене у четвртфиналу Купа Србије
Следећи текстВучић: Циљ да Србија буде домаћин Лиге шампиона 2020, а Београд центар Европе