Звезда поново боља од Младости

127

Хокејаши Црвене звезде остварили су још једну победу у Загребу против Младости резултатом 2:6 у ИХЛ лиги.

Црвено-бели су само дан након тријумфа у продужетку, овога пута савладали Загрепчане без већих проблема.

Домаћи су повели на почетку меча, али је Марко Бркушанин са два гола преокренуо резултат у корист нашег тима. Головима Михала Данијела и Вјачеслава Чегринцева у завршници прве трећине Звезда је повисила вођство на 4:1. Средином другог дела Андреј Цвик је постигао пети гол за нашу екипу, а Младост је смањила на 2:5 у 35. минуту. Пред сам крај утакмице Душан Јанковић је донео победу нашем тиму и поставио коначан резултат – 2:6.

Ово је била осма победа у ИХЛ лиги за хокејаше Црвене звезде који тренутно заузимају другу позицију са 24 бода, а наредни противник црвено-белима биће Војводина.

МЛАДОСТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:6 (1:4, 1:1, 0:1)

Загреб – Дворана: Дом спортова. Гледалаца: 85. Судије: Мецингер, Полашек, Грозај, Саковић. Казне: Младост 8 минута, Црвена звезда 4 минута.

МЛАДОСТ: Горшић, Штимац, Н. Церовечки, Р. Церовечки, Чунко 1 (1ас), Фичур, Ханжек, Козина, Л. Крамарић, Н. Крамарић, Матошић 1, Мирић (1ас), Новак, Плахутар, Премерл, Шакић, Смолец, Шутевски, Н. Трстењак, П. Трстењак, Т. Трстењак.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Луковић, Ранковић, Анић (1ас), Бркушанин 2, Чегринцев 1 (2ас), Даниел 1, Драговић (1ас), Јанковић 1, Каситски, Марковић, Машић, Млађеновић, Новаковић (1ас), Подунавац (1ас), Поповић, Ристић, Шпањевић, Цвик 1.