Седмица футсалера за максималан учинак јесењег дела сезоне

160

Футсалери Црвене звезде у последњем, 9. колу јесењег дела Прве футсал лиге савладали су КМФ Нова Пазова са убедљивих 7:1 (3:1) и са максималих 27 бодова оверили јесењу титулу. Црвено-бели ће презимити на првом месту и пролећни део дочекати са импресивним учинком од девет победа и 47 голова у дебитантској сезони.

Иако су гости осокољени првим тријумфом у прошлом колу повели у 5.минуту голом Тепавчевића, и имали неколико ситуација пред голом Радмановића у првом полувремену, то није омело црвено-беле. Већ тридесетак секунди након вођства финалисте Купа Србије из Нове Пазове изједначио је Бразилац Талес, прецизним ударцем из прве после додавања Рнића – 1:1. Исти играч је десет минута касније, у 15.минуту повисио на 2:1 разорним ударцем након соло продора. На полувремену је на семафору писао резултат 3:1, а трећи гол дело је Срђана Бркића, након лепе акције коју је започео капитен Перић и асистенције Петрова, у 18.минуту.

У другом полувремену Црвена звезда је потврдила надмоћ и доминантно завршила утакмицу, онако како је и одиграла јесењи део првенства. Четврти гол постигао је капитен Марко Перић, атрактивно петом, после ударца Петрова у 26.минуту. Талес је комплетирао свој хет-трик минут касније, несебичан је био Бојан Поповић и препустио завршницу саиграчу и најбољем стрелцу јесењег дела. Страхиња Петров се коначно уписао у стрелце у 32.минуту, пресекао је прекид, и рутински матирао голмана Вулића (6:1), а коначан резултат поставио је Давор Поповић пред улазак у последњи минут меча, на ново додавање расположеног Рнића за убедљивих 7:1.

Сезона се наставља 7.фебруара 2020.године када Црвена звезда дочекује екипу КМФ Јастребац.

9.коло, Прва футсал лига

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НОВА ПАЗОВА 7:1 (3:1)

Београд, дворана: Хала спортова „Ранко Жеравица”. Гледалаца: 100. Судије: Братислав Јовић, Дејан Стајић, Данијел Ристић. Стрелци: 0:1 Тепавчевић 5.минут, 1:1 Талес 5.минут, 2:1 Талес 15.минут, 3:1 Бркић 18.минут, 4:1 Перић 26.минут, 5:1 Талес 27.минут, 6:1 Петров 32.минут, 7:1 Д.Поповић 39. минут.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: РАДМАНОВИЋ, ПЕРИЋ, Д.ПОПОВИЋ, ПЕТРОВ, ТАЛЕС, Рнић, Б.Поповић, Копања, Бркић, Станојевић, Роксић. Тренер: АЛИЛОВИЋ Милош

НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, ШОШО, ЖИВИЋ, КУКОЉ, ЖИВАНОВИЋ, Костић, Милосавац, Тепавчевић, Бодоњи, Кркобабић, Дујић. Тренер: ЈАКШИЋ Горан