Кадеткиње сигурне пред други турнир WABA лиге

60

Кадетска селекција ККЖ Црвена звезда Комбанк забележила је нову победу у Триглав ЖКЛС, у 6.колу савладана је екипа Новосадске ЖКА 58-50 (12-11, 17-15, 13-11, 16-13), и задржала максималан учинак на табели.

Новосадска екипа је била „најтврђи орах“ Звездиним надама у досадашњем делу шампионата, али су успеле изабранице Немање Планојевића да прескоче и ову препреку у виду трећепласиране екипе на табели.

Црвена звезда је отворила утакмицу серијом 6-0, у 6.минуту имала и 11-3, али су гошће успеле да први период игре заврше са минималним минусом, (12-11). У наставку је виђена велика борба и две промене резултата. Звезда је покушала да се одлепи уз две тројке Дуње Зечевић, али су узвратиле Прцовић и Бабајић, а са пенала Милинковић донела својој екипи прво и једино вођство пред улазак у последњи минут, (23-24). Дуња Рунић и Марија Авлијаш су биле прецизне ван линије 6,75 и вратиле Звезди предност пред одмор између два полувремена, (29-26), уз потпуну контролу скока захваљујући тандему под кошем Кецман&Зечевић.

У трећем периоду, Кецман и Авлијаш, а затим тројком Спасовски воде Звезду на +8 (36-28), али је Јована Милинковић предводила гошће у финишу до резултатског прикључка пред последњих десет минута, (42-37).

У последњем кварталу Звезда је одржавала предност до 36.минута када је Бабајић погодила три поена за изједначење (45-45), али тада су „Звездице“ серијом 11-0 (Авлијаш 6, Васиљевић 5 поена) у наредна четири минута преломиле сусрет у своју корист и стигле до шесте победе у првенству, 58-50.

Најефикаснија у редовима Црвене звезде била је Марија Авлијаш са 16 поена, капитен Ива Кецман је остварила дабл-дабл учинак – 13 поена, уз 14 скокова, Васиљевић је убацила 9, а Дуња Зечевић 6, уз чак 11 блокада и 15 скокова.

За викенд је на програму други турнир У17 WABA лиге у хали ЖКК „Радивој Кораћ“. Звезда ће у суботу одмерити снаге са Радивој Кораћем (20.30), а у недељу у поподневном термину (15) са екипом Приморја.

Након обавеза у регионалном такмичењу следи дуел 7.кола Триглав ЖКЛС у Шапцу, против екипе Дуге.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Марковић, Матић, Васиљевић 9 (8ск 3ас), Кецман 13 (14ск), Рунић 6, Зечевић 6 (15ск 11блк), Ивановић, Спасовски 6, Авлијаш 16 (4ск), Ковачевић, Вуловић, Ћаћић 2. Тренер: Немања Планојевић