Трећа победа „Звездица“

98

Кадеткиње ККЖ Црвена звезда Комбанк оствариле су убедљив тријумф над ЖКК Гимназијалац из Пирота у „Баскет Ситију“ 82-21 и задржале максималан учинак након три одигране утакмице у Триглав ЖКЛС.

Већ у првој четвртини је практично победник био познат, екипа Немање Планојевића је решила први период игре у своју корист резултатом 25-3, а гошће су прве поене постигле у последњем минуту. У другој четвртини Звезда је повећавала предност до +31 на полувремену, 43-12.

У истом ритму се наставило и у трећем и четвртом кварталу када је у 39. минуту након тројке Теодоре Ћулибрк и поена Дуње Зечевић после офанзивног скока Звезда стигла до максималне предности, (82-18), а гошће до краја постигле тројку за коначних 82-21.

Најефикаснија је била Јована Спасовски са 16 поена, 12 је убацила Миљана Ћаћић, а Дуња Зечевић 9, уз 14 скокова. У наредном колу „Звездице“ путују у Параћин.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Улемек, Матић 6, Васиљевић 7 (4ас 4укл), Кецман 6, Рунић 6, Зечевић 9 (14ск 5блк), Ћулибрк 9 (4ас), Авлијаш 7 (5ас 5укл), Спасовски 16, Вуловић (6ск), Ћаћић 12 (6ск). Тренер: Немања Планојевић.