Пораз црвено-белих у Пожаревцу

57

Одбојкаши Црвене звезде доживели су пораз од Младог радника у Пожаревцу резултатом 3:1, по сетовима 25:22, 23:25, 30:28, 25:15 у 3. колу БПШ Суперлиге Србије.

Црвено-бели су добро ушли у меч повели са 7:2, а онда су стали. Пожаревљани су сустигли Звездино вођство, преокренули, а потом серијом од пет поена стигли и до убедљивих 22:16. Наша екипа није успела да се резултатски врати, па је Млади радник стигао до вођства – 25:22.

У другом сету домаћи су боље почели. Црвено-бели су након техничког тајм аута успели да сустигну ривала, али не и да изједначе резултат. То им је пошло за руком након две везане грешке Пожаревљана (20:20), а онда су ас сервисом Лазара Додића и успешним нападом Александра Андоновића и повели са 22:20. Млади радник је успео да изједначи у самој завршници, али су Милутин Нејић и Додић са два поена у низу поравнали резултат на 1:1 – 23:25.

Трећи сет је био и најузбудљивији. Звезда је у неколико наврата имала озбиљну предност, прво 14:9, па 17:13, а онда и 20:15. Све су то домаћи стизали, да би наш тим у самој завршници стигао до три сет лопте. Ипак, наши одбојкаши ниједну нису успели да искористе, а Млади радник је стигао до своје прве. Имала је наша екипа још две сет лопте које није искористила, што је домаћи тим казнио и дошао до предности од 2:1 – 30:28.

Пожаревљани су средином четвртог периода игре стигли до вођства од 13:8 које су постепено увећавали. На крају Млади радник је освојио сет двоцифреном разликом (25:15) и дошао до тријумфа вредног три бода – 3:1.

Најефикаснији у Црвеној звезди био је Лазар Додић са 23 поена, док је Милутин Нејић уписао 18 поена.

Црвено-бели у наредном колу БПШ Суперлиге Србије гостују Јединству у Старој Пазови, али ће пре тога у уторак 22. октобра од 20.30 часова бити домаћини екипи Клек Србијашуме у осмини финала Купа Србије.

МЛАДИ РАДНИК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:1 (25:22, 23:25, 30:28, 25:15)

Пожаревац – Дворана: КСЦ Пожаревац. Судије: Владимир Симоновић и Бранислав Јованчић. Трајање меча: 123 минута.

МЛАДИ РАДНИК: Поповић 4, Стефановић 6, Савић 7, Мицић 20, Медурић 5, Звицер 11, Убипарип (либеро), Илић (либеро), Дукић 7. Нису играли: Вуликић, Стевић, Лечић. Тренер: Милан Ђуричић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац 3, Јевтић (либеро), Петковић 3, Тадић 3, У. Николић 9, Поповић, Нејић 18, Додић 23, Павловић 1, Андоновић 4. Нису играли: А. Николић, Трифуновић, Фет, Машуловић. Тренер: Томислав Кукањац.