Први тријумф црвено-белих у Регионалној лиги

80

Ватерполисти Црвене звезде забележили су тријумф у 4. колу Триглав Регионалне лиге над Морнаром из Сплита резултатом 14:7.

Црвено-бели су одлични ушли у меч и после првог полувремена водили са 6:2. У наставку су одржавали предност, да би у последњој четвртини увећали вођство, а потом и остварили убедљив тријумф.

Најефикаснији на мечу био је Марко Радовић са 4 постигнута гола. Пратили су га Вељко Танкосић и Кристијан Шулц са по 3, односно Иван Гусаров са два гола. По једном у листу стрелаца су се уписали Жарко Васин и Василије Мартиновић.

Ово је прва победа Црвене звезде у регионалном такмичењу ове сезоне, а у наредном колу црвено-бели гостују екипи Будве.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МОРНАР БС 14:7 (3:1, 3:1, 3:3, 5:2)

Београд – Базен: СЦ Милан Гале Мушкатировић. Судије: Влахо Радичевић и Ненад Голијанин. Играч више: Црвена звезда 8(5), Морнар 9(3). Петерци: Морнар 1(1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 3, Касум, Милојевић, Васин 1, Илић, Шулц 3, Јанковић, Рађен, Вукићевић, Гусаров 2, Радовић 4, Иванов, Мартиновић 1. Тренер: Игор Милановић.

МОРНАР: Подруг, Р. Акрап, Крековић 1, Соље, Ћалић, Д. Акрап, Буздовачић, Павловић, Бушелић 1, Јерковић 2, Кроло, Бан 3, Павић, Рако. Тренер: Данијел Бурић.

Претходни текстВан Ла Пара: Звезда је посебна емоција