Црвена звезда убедљива на премијери АБА лиге

75

КК Црвена звезда мтс забележио је убедљиву победу на првој утакмици регионалног такмичења у сезони. У утакмици 1. кола АБА лиге у дворани “Александар Николић“ савладана је Приморска резултатом 90:64 (28:21, 17:3, 28:24, 17:16).

Кошаркаши Црвене звезде бриљирали су на почетку такмичења у АБА лиги. Црвено-бели су у дворани “Александар Николић“ савладали Приморску резултатом 90:64 (28:21, 17:3, 28:24, 17:16).

Од првог судијског подбацивања Звезда је играла перфектно у нападу, а током целе друге четвртине и у уводној фази трећег квартала одбрана црвено-белих била је савршена. У том периоду направљена је нестварна серија 32:3 која је донела изабраницима Милана Томића предност од чак 36 поена – 60:24.

Питање победника више се није постављало, Звезда је приказала атрактивну и квалитетну представу у којој је бриљирао Лорензо Браун са дабл-дабл учинком од 18 поена и 10 асистенција. Пратио га је Огњен Добрић са 13 поена, као и Џејмс Гист са 11 уз седам скокова. Двоцифрен је био и Мо Фаје са 10 поена уз осам скокова.

Црвено-бели су од почетка меча били веома нападачки расположени. По тактовима Лоренца Брауна који је у првом кварталу постигао чак 11 поена, Звезда је играла веома разноврсно и брзо. Убачених 28 поена у првом кварталу најбоље сведочи о томе па су изабраници Милана Томића на прву паузу отишли са седам поена предности – 28:21.

На одличну игру у нападу Црвена звезда је придодала агресивну одбрану почетком друге деонице. За седам и по минута Приморска је постигла само два поена, а серија 13:2 је била фуриозна и креирала највећих плус 18 у дотадашњем току утакмице – 41:23. Сјајан је у другом кварталу био Мо Фаје, затварао је све прилазе кошу, био активан у скоку са обе стране терена и побрао аплаузе присуте публике за бескомпромисну борбу.

На кратко су гости прекинули серију, али је Фаје додао још четири поена на свој конто и повећао разлику. На крају полувремена црвено-бели су имали 21 поен предности, а пре свега захваљујући брилијантној одбрани која је Приморској дозволила само три поена у другом кварталу – 45:24.
Где су стали играчи Звезде, ту су и наставили у трећем кварталу. Нова серија, овог пута 9:0 креирала је огромних плус 30 – 54:24.

Потпуна контрола била је у рукама играча Црвене звезде који су до краја утакмице подарили публици и обиље атрактивних потеза. Била је то изврсна увертира и позив за навијаче да напуне “Штарк арену“ у четвртак када ће Звезда одиграти утакмицу 2. кола Евролиге против Фенербахчеа.

Црвена звезда мтс – Копер Приморска 90:64 (28:21, 17:3, 28:24, 17:16)

Црвена звезда мтс: Д. Браун 8, Човић 2 (5ас), Л. Браун 18 (10ас), Перпероглу 5, Давидовац, Лазић 5, Фаје 10 (8ск), Браун 8, Добрић 13, Гист 11 (7ас),Џенкинс 4, Оџо 6 (4ас).