Пораз на старту ЕЛ у Атини

62

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су у Атини од Панатинаикоса 82:87 (17:14,18:23, 18:29, 29:21) на старту овогодишњег издања Евролиге. Гист најефикаснији са 22 поена и 7 скокова. Црвено-бели равноправни на врућем гостовању у ОАКА Арени.

У равноправној утакмици, у којој су се приказали у добром светлу на тешком гостовању, црвено-беле је предводио Џејмс Гист са 22 поена и 7 скокова, по 15 су убацили Перпероглу и Берон, док је код домаћина најефикаснији био тандем Томас и Калатес са по 21 убаченим поеном.

Кошаркаши Црвене звезде одлично су отворили утакмицу у „ОАКА“ Арени повели су 8-2, па и 17-8 ношени одличном игром Џејмса Гиста који је у почетних 7 минута убацио 8 поена уз 3 скока. Међутим, домаћин ношен бучном подршком са трибина одговорио је серијом 6-0 у финишу прве деонице за 14-17 на крају прве четвртине. (Гист 8, Л Браун 3, Перпероглу 3, Берон 3)

Црвено-бели нису имали решење у нападу ни у прва три минута наставка, па је Панатинаикос стигао и до првог вођства у 13.минуту 18:17, а после двојке Папајаниса за 20:17, тренер Милан Томић затражио је тајм-аут. Поенима Гиста, па Џенкинса и након тројке Берона, црвено-бели су поново повели 26:24.

У наредних пет минута играло се кош за кош, а на полувремену је било 37:35 за домаћина (Гист 10, Берон 6, Добрић 4, Л Браун и Перпероглу по 3).

До прве осетније предности Панатинаикос је дошао након серије од 5-0 на старту треће деонице, а Црвена звезда је у наставак ушла без Мајкла Оџа који је за 8 минута зарадио 5 личних грешака… Црвено-бели су брзо узвратили након тројке Давидовца и поена Берона.

Оптерећени личним грешкама, црвено-бели нису у наставку могли да одиграју довољно чврсто у одбрани , а након поена (2+1) Дешона Томаса Панатинаикос је у 26.минуту стигао први пут до двоцифрене предности (55:44) и ту предност практично одржао до краја треће деонице – после 30 минута било је 66:53 за домаћина.

Последњу деоницу црвено-бели су отворили са 4 везана поена, а у 35.минуту након пенала Перпероглуа Црвена звезда је поново смањила на једноцифрени минус (74:65), након промашене тројке Фајеа, поентирао је са линије слободних бацања и Берон за 74:67, а притисак на домаћина појачан је минут касније након тројке Берона (76:70),имао је шансу у наредном нападу поново Берон, а након двојке Томаса, тајм аут је затражио тренер црвено-белих Милан Томић. Тај кош Томаса испоставио се као врло важан за крајњи исход. Поново је Црвена звезда запретила на уласку у последни минут након тројке Перпероглуа (83:77) и двојке сјајног Гиста (83:79) а тренер домаћих Педулакис затражио је тајм-аут на 39 секунди пре краја меча. У пенал завршници домаћи кошаркаши били су прецизни и тако стигли до првих бодова.

Тренер КК Црвена звезда мтс Милан Томић:

За премијеру у Евролиги, ова утакмица је показала да је обема екипама потребно време да буду боље. Честитке Панатинаикосу на победи, а ми морамо да се окренемо раду, ово је само једна утакмица, и морамо да се припремимо за следећу која нас очекује.

КК Црвена звезда мтс:
Д.Браун 5, Човић, Л.Браун 3, Перперголу 15, Давидовац 3, Лазић (кап.), Фаје 3, Берон 15, Добрић 7 , Гист 22+7ск, Џенкинс 8, Оџо 2 .

Тимска статистика: шут за 2 (50-22),шут за 3 (22-9),Сл.бацања (13-11),Скокови 29 (18+11оф), Асистенције (10),Украдене лопте (8), изгубљене лопте (13).

Црвено-бели у наредном колу дочекују Фенербахче 10. октобра у дворани „Штарк Арена“