Црвено-беле поражене у финалу плеј-офа

115

Ватерполисткиње Црвене звезде остале су без шампионске титуле пошто су у реванш мечу финалне серије плеј-офа Првенства Србије изгубиле од Палилуле резултатом 9:11.

Непуних шест минута пре краја Палилула је водила са 10:6. Тада је Звезда заиграла на све или ништа и за нешто више од три минута дошла на корак до изједначења. Поготком Теодоре Рудић 19 секунди пре краја Палилула је одбранила предност и стигла до најважније победе у историји клуба.

Медаље и пехар играчицама оба тима уручио је Ђорђе Ђорђевић извршни директор Ватерполо савеза Србије.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАЛИЛУЛА 9:11 (1:2, 3:4, 1:3, 4:2)

Београд – Базен: СРЦ Милан Гале Мушкатировић. Судије: Раковић-Крстоношић и Балажевић. Играч више: Црвена звезда 12(3), Палилула 8(2). Две играчице више: Црвена звезда 1(0).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазић, Панотивћ 2, Чегар, Мијушковић 1, Ђукић, Миљковић, Миловановић, Новаковић 1, Капларевић 1, Илић, Теодоровић 1, Јаковљевић, Згоњанин, Мишковић 3. Тренер: Ивковић.

ПАЛИЛУЛА: Петровић, Игњић, Плећаш, А.Милићевић 4, Трмчић, Рудић 1, Глушчевић 2, Д.Милићевић, Марков, Мандић 2, Миладиновић 1,Колашинац, Димитријевић, Настић 1.