Пораз кадета у драматичном финалу

95

Кадетска селекција Црвене звезде поражена у је у финалу националног шампионата Србије „Триглав КЛС Ф8“ од екипе Меге резултатом 102:100 после продужетка. У регуларном току било је 93:93 (23:21, 28:27, 19:24, 23:21). Најефикаснији Манојловић са 31 поеном и 14 скокова, пратио га је Остојић са 20. У екипи Меге Ковачевић са 25 и Мушикић са 23 најефикаснији.

Кадетска селекција Црвене звезде поражена у је у финалу националног шампионата Србије „Триглав КЛС Ф8″ од екипе Меге резултатом 102:100 после продужетка. У регуларном току било је 93:93 (23:21, 28:27, 19:24, 23:21).

Најефикаснији Манојловић са 31 поеном и 14 скокова, пратио га је Остојић са 20. У екипи Меге Ковачевић са 25 и Мушикић са 23 најефикаснији.

Пред 700 гледалаца у дворани „Мега Фацторy“ виђена је изједначена утакмица, пуно узбуђења, смењивања екипа у вођству,а црвено-бели су у другој половини друге четвртине имали предност 45:32, али су домаћину олако дозволили да се брзо врати резултатски у утакмицу.

Много узбуђења виђено је у и у самом финишу, Црвена звезда је имала прилику да реши меч у своју корист у регуларном току, али је промашио Манојловић.

У продужетку управо након поена Манојловића за 96:93 у 43.минуту црвено-бели су поново дошли близу победе, домаћин је међутим тројком Ковачевића узвратио и у пенал завршници дошао до победе.

Без обзира на пораз у драматичном финалу, кадетска селекција КК Црвена звезда и ове сезоне, као и претходних оправдала је реноме и налази се у самом врху српске кошарке у овом старосном узрасту, а вицешампионска титула након титуле јуниора је још једна потврда доброг рада са млађим селекцијама у клубу.

КК Црвена звезда: Денић, Манојловић 31+14ск, Шарановић 3, Остојић 20, Михаиловић 3, Добрашиновић 3, Бошњак 6, Благојевић 6, Јоксимовић 10, Вукас 6, Димитријевић 4, Бранковић 8.

Претходни текстМијаиловић: Успех какав ретко ко има
Следећи текстЦрвена звезда – Слога 36:19 (17:7)