Рудар – Црвена звезда 27:25 (12:11)

83

Рукометаши Црвене звезде поражени су у 2.колу плеј-аута Суперлиге Србије у Костолцу од домаће екипе Рудара – 27:25 (12:11).

Након победе против Мокре Горе црвено-бели су у комбинованом саставу, без најискуснијих у екипи, гостовали у Костолцу и претрпели пораз након три узастопна тријумфа.

Изједначен почетак, изједначен и први део меча. Домаћа екипа је повела 4:0, затим је Црвена звезда постигла пет голова, а Рудар изједначио (5:5, 16.минут), пре игре гол за гол. У финишу Рудар је имао минималну предност, Палевић је изједначио а Недељков донео 12:11 за крај првих тридесет минута сусрета.

У наставку, домаћи су у првим минутима наставили серију и дошли до три гола предности, разлика коју су одржавали током целог тока другог периода игре. Звезда је успела у 53.минуту након гола Мајеса да приђе на минус од једног гола, али брзо је домаћа екипа одговорила и задржала предност. Коначан резултат поставио је Никола Николић у последњем минуту, 27:25.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде били су Матија Николић и Марко Лазић са 6 голова.

У наредном колу Звезда дочекује пожешку Слогу, након предстојећих празника.

РУДАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 27:25 (12:11)

Костолац, дворана: СХ „Костолац“. Гледалаца: 300. Судије: Игор Николић и Душан Цветковић (обојица Лесковац). Искључења: Рудар 8, Црвена звезда 8 минута. Седмерци: Рудар 5 (3), Црвена звезда 7 (5).

РУДАР: М.Вуковић 1, Радисављевић, Татари, Аврамовић 4, В.Вуковић 3, Беговић, Тица 8, Драгутиновић 2, Јовановић 2, Мурина, Стајковић, Деспотовић, А.Ђорђевић, Милошевић 2, Недељков 6, Мердовић. Тренер: Драган Ајдачић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Хорват, Лазић 6, М.Николић 6, Н.Николић 5, Туфегџић 1, Љубеновић, Бугариновић, Панић, Димић 3, Поповић, Палевић 2, Петрић, Мајес 2. Тренер: Антон Букилић