Брејк у Новом Саду, Звезда на корак од нове титуле

85

Кошаркашице Црвене звезде Комбанк славиле су и у другом мечу финалне серије плеј-офа Женске кошаркашке лиге Србије у Новом Саду против ЖКК 021, повеле 2:0 и налазе се на корак од одбране титуле шампиона Србије, 68-60 (18-21, 17-10, 14-13, 19-16).

Од самог почетка меча црвено-беле су ставиле до знања противнику да су дошле по победу. Изабранице тренера Драгана Вуковића направиле су предност средином друге деонице и контролисале до краја сусрета четири до девет поена вишка.

Црвено-беле су серијом 7-0 отвориле другу финалну утакмицу и већ након три минута тренер домаћег тима је био приморан да затражи тајм-аут, што је уродило плодом јер су Новосађанке успеле да се врате у меч и одговориле преко Тамаре Јокић, да би са пет везаних поена Јована Адамовић донела прво изједначење, (13-13, 7.минут). Финиш прве деонице припао је екипи 021 која је успела да надокнади тројку Милине Мишељић, па је са линије пенала стигла и до предности након десет минута игре, 21-18.

Тамара Јокић је првом тројком донела максималну предност својој екипи, „плус 6“ (24-18), другом успела да потврди, али је уследила серија Црвене звезде за преокрет. Чврста одбрана, брза транзиција и 13-0 за 27-35 у 19.минуту. Тандем домаћих Адамовић-Јокић је успео само да смањи минус за наду у другом полувремену, 31-35.

И на старту другог полувремена 021 је наставио серију до новог изједначења (35-35), али су новом серијом црвено-беле одбиле налет противника и на средини трећег периода имале седам поена предности, 35-42. Тамара Јокић није одустајала, уз помоћ Дуње Гверо је стигла до минуса од једног коша након поена ван линије 6,75, али су Мина Ђорђевић и Милица Бојовић донеле пет поена предности пред последњих десет минута, 44-49.

Црвена звезда је максималних девет поена разлике имала у два наврата, први пут у 33.минуту. Екипа 021 покушала је у завршници да ухвати прикључак зонском одбраном, Јована Адамовић је 14 пута ишла на линију пенала, Дуња Гверо успела да погоди са дистанце и доведе своју екипу на минус три (58-61), али је Снежана Богићевић са две тројке срушила снове домаће екипе о могућем изједначењу и победи, и потврдила Звездину победу. Коначан резултат је поставила Невена Наумчев половичним учинком са пенала, 60-68.

Снежана Богићевић најефикаснија са 19 поена (9ск) – 12 у последњој четвртини. Милица Бојовић је убацила 16 поена, а Мина Ђорђевић остварила нови дабл-дабл учинак – 13 поена и 13 скокова.

Трећи меч финалне серије на програму је у четвртак 18. априла од 18.00 сати у дворани „ФМП Арена“ у Железнику.

Финална серија плеј-офа ЖКЛС игра се до три победе, тако да црвено-беле у следећем мечу имају меч лопту на свом терену за 31.шампионску титулу.

ККЖ Црвена звезда; Наумчев 4 (2ск 3ас 2укл), Чубра, Тешић, Богићевић 19 (9ск 2ас), Зукановић, А.Катанић 5 (8ск 2ас 3укл), И.Катанић 4 (5ск 4ас 2укл 1блк), Дешић, Бојовић 16 (2ск 5ас), Ђорђевић 13 (13ск 3ас), Мишељић 7 (2ас), Вуловић.

Претходни текстТомић: Атмосфера какву сам видео само једном