Половичан учинак кадета и омладинаца

85

У градском дербију, против Бордарца, кадети Црвене звезде уписали су победу (3:0) док су омладинци против истог ривала остали празних шака (1:3).

Омладинци: Црвена звезда – Бродарац 1:3 (1:2)

Гледалаца: 1000. Судија: Данило Грујић. Срелци: Одада у 8. за Црвену звезду, а Лукић у 25, Марјановић у 45. и Пејић (из једанаестерца) у 53. минуту за Бродарац. Жути картони: Ераковић, Кукољ, Новаковић (Црвена звезда), Ј. Илић, Пејић, Вукосављевић (Бродарац).

Црвена звезда: Гордић, Кукољ (од 70. Милисављевић), Стајић, Аџибаба (од 59. Јочић), Миликић, Ераковић, Одада, Стојановић, Купусовић (од 70. Дедијер), Новаковић, Великић (од 59. Ајдиновић).

Бродарац: Драгићевић, Јанковић, Голубовић (од 90. Крсмановић), Марјановић, Јовановић, Ј. Илић, Којић (од 81. Аћимовић), Пејић, Вукосављевић (од 87. Петров), Лукић (од 85. Новаковић), Караклаић (од 70. Бацановић).

Омладинци Црвене звезде поражени су у дуелу 22. кола од Бродарца резултатом 3:1.

Изабраници Николе Пуаче су повели у 8. минуту поготком Ричарда Одаде који је одлично реаговао после додавања Купусовића.

Уводна иницијатива црвено-белих донела је прилику Мартину Новаковићу да у 19. минуту удвостручи предност, али је крилни нападач шутирао у Драгићевића. Одговор гостију уследио је преко Лукића који је продор по десном боку украсио голом за изједначење. Потпуни преокрет режирао је Марјановић у последњим тренуцима првог полувремена, дочекао је лопту после одбране Гордића и проследио је у мрежу.

Наставак је донео веома чврсту борб на средини терена, а после поготка Пејића из једанаестерца гости су се махом фокусирали на деструкцију игре у чему су и успели имајући у виду да је резултат из 53. минута остао актуелан до последњег судијског звиждука.

Кадети: Црвена звезда – Бродарац 3:0 (0:0)

Гледалаца: 250. Судија: Бојан Остојић. Стрелци: Матић (из једанаестерца) у 82, Илић у 86. и Пиплица у 90. минуту. Жути картони: Пиплица, Илић (Црвена звезда), Нешић, Симић, Максимовић, Новић (Бродарац)

Црвена звезда: Катић, Митровић, Благојевић, Матић (од 84. Васиљевић), Максимовић, Писар, Њамцуловић (од 46. Пиплица), Илић, Бабић, Елевен (од 52. Радуловић), Пантовић (од 90. Пешовић).

Бродарац: Новић, Милановић, Мисић, Нешић (од 75. Јовичин), Станковић, Благојевић (од 70. Руљић), Стојковић, Ђорђевић (од 84. Мајсторовић), Максимовић, Тошковић, Симић (од 70. Прошић).

Бољи утисак оставили су кадети који су у завршници меча успели да сломе отпор ривала и упишу нову победу.

Црвено-бели су доминирали током већег дела игре, али је бедем гостију пао тек у 82. минуту. кад је Матић искористио пренал којем је претходио фаул над Благојевићем.

Предност је удвостручио четири минута каније Илић после центаршута са десне стране Радуловића, а тачку на меч ставио је Петар Пиплица сјајним поготком у судијској надокнади.

Овом победом Звездини таленти рођени 2002. године су задржали лидерску позицију, а кадете и омладинце већ следећег викенда очекује нови градски дерби и гостовање Чукаричком.

Претходни текстТомић: Играли смо тимски
Следећи текстКК Црвена звезда мтс – шта је следеће?