Првенци украсили убедљиву победу

142

Омладинци Црвене звезде уписали су убедљиву победу над Вождовцем (4:0) и наставили низ победа који сад износи 11 утакмица.

Црвено-бели су од првог минута кренули са офанзивом, али је одбрана Вождовца умешно заустављала све нападе до 27. минута кад је у шеснаеестерцу домаћина фаулиран Стајић. Најстрожу казну је извео Мартин Новаковић и рутински затресао мрежу ривала, први пут од доласка у Црвену звезду који је реализован зимус.

Минимално вођство омладинског шампиона је остало на снази све до 70. минута кад је још један играч постигао првенац у црвено-белим редовима. После продора Купусовића по левом боку и несмотреног истрчавања Караџића, Одада је спретно реаговао, дочекао повратну лопту и удвостручио предност.

Све дилеме по питању победника разрешио је Купусовић четири минута касније. Одада је феноменалном асистенцијом спојио Стојановића са голом, али је ударац везног фудбалера одбранио голман домаћина. На правом месту нашао се најбољи стрелац Звездиних омладинаца и постигао 13. овосезонски погодак.

Тачку на нову победу ученика Николе Пуаче ставио је Новаковић, проследивши центаршут Ајдиновића са десног крила у мрежу.

Црвено-бели бисери су првопласирани тим у Омладинској лиги Србије после 20 кола уз скор од 15 победа, два ремија и три пораза, а већ у недељу их очекује нови изазов у Инђији.

Вождовац – Црвена звезда 0:4 (0:1)

Стадион: Стадион Вождовца. Гледалаца: 150. Судија: Срђан Јовановић. Стрелци: Новаковић (из једанаестерца) у 28. и 80, Одада у 70. и Купусовић у 74. минуту. Жути картони: Крстовић (Вождовац), Аџибаба (Црвена звезда).

Вождовац: Караџић, Јаковљевић, Крстовић (од 78. Ђорђевић), Вуковић, Мијаиловић, Николић (од 80. Луковић), Олуић (од 80. Љајић), Тодоровић (од 62. Шевић), Влаховић (од 73. Миловановић), Лаиновић, Стоисављевић.

Црвена звезда: Гордић, Милисављевић, Стајић (од 75. Пуповић), Аџибаба (од 75. Дедијер), Миликић, Ераковић, Одада (од 83. Пулетић), Стојановић, Купусовић (од 80. Ђорђевић), Новаковић, Великић (од 68. Ајдиновић).