Црвена звезда шампион ИХЛ лиге!

198

Хокејаши Црвене звезде освојили су шампионску титулу ИХЛ лиге пошто су и у реванш мечу финала плеј-офа били бољи од Триглава резултатом 0:4.

Ово је прва историјска титула у регионалним такмичењима за Хокејашки клуб Црвена звезда.

Већ на старту меча Звезда је повела голом Михала Даниела у 2. минуту. На нови гол чекало се до почетка друге трећине када је Влачеслав Чегринцев после само неколико секунди повисио вођство нашег тима, а само минут касније Лука Вукићевић је донео црвено-белима велику предност од 0:3.

На половини трећег периода игре Марко Драговић је постигао четврти гола за Звезду и тада је било јасно да ће се црвено-бели из Словеније вратити са пехаром. На крају Звезда је са две победе (3:1 и 0:4) савладала Триглав у финалу плеј-офа и тако потврдила доминацију у регионалном такмичењу ове сезоне.

Спортско друштво Црвена звезда честита играчима, стручном штабу и свим члановима Хокејашког клуба Црвена звезда на изванредном успеху и освајању историјске титуле у ИХЛ лиги.

ТРИГЛАВ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Крањ – Дворана: Злато поље. Судије: Фајдига, Лешњак, Чертанц, Јаворник. Казне: Триглав 49 минута, Црвена звезда 24 минута.

ТРИГЛАВ: Плавц, Шенк, Ахачич, Бан, Грошељ, Хочевар, Клеменчич, Лампич, Логар, Маркич, Морел, Муби, Павц, К. Поточник, М. Поточник, М. Штенклер, Н. Штенклер, Терликар, Вилфан, Зупан.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић, Анић, Бркушанин, Чегринцев 1, Даниел 1, Драговић 1, Гаидаш (1ас), Јанковић, Керезовић (2ас), Кулешов, Марковић, Машић, Новаковић, Подунавац, Поправка, Ристић, Сабадош (1ас), Шпањевић, Вукићевић 1 (1ас), Цвик, Ђумић.

Претходни текстСавић: Неописив осећај