Звезда у финалу плеј-офа ИХЛ лиге!

135

Хокејаши Црвене звезде пласирали су се у финале плеј-офа ИХЛ лиге пошто су и у реванш мечу полфуинала били бољи од Славије Јуниор, овога пута резултатом 4:2.

Након победе у првом мечу одиграном у Љубљани када је било 1:8 за црвено-беле, наши хокејаши су овога пута тек у завршници сломили отпор ривала и обезбедили пласман у финале плеј-офа.

Гости су повели на почетку друге трећине, а Андреј Цвик је донео Звезди изједначење у 37. минуту. Поново је Славија повела на почетку трећег периода игре. Изабраници Јовице Руса нису успевали да сломе отпор Словенаца све до 54. минута када је Богдан Гаидаш донео ново изједначење. Непун минут касније Влачеслав Чегринцев је преокренуо резултат у корист Црвене звезде, а минут пре краја меча својим другим голом Гаидаш је „оверио“ тријумф и пласман у финале.

У финалу плеј-офа ИХЛ лиге Црвена звезда ће играти против Триглава који је два пута био бољи од Загреба (5:3 и 9:0).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СЛАВИЈА ЈУНИОР 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Недељковић, Ђ. Фазекаш, Младеновић, Т. Фазекаш. Казне: Црвена звезда 20 минута, Славија 18 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:Митић, Ранковић, Анић, Бркушанин (1ас), Чегринцев 1 (1ас), Даниел, Драговић (1ас), Гаидаш 2 (1ас), Јанковић, Керезовић, Кулешов (1ас), Марковић, Новаковић, Подунавац (1ас), Поправка, Ристић, Сабадош, Шпањевић, Вукићевић, Вуковић, Цвик 1, Ђумић.

СЛАВИЈА: Павлич, Сотлар, Чампа, Чуден, Ферле 1, Горше, Хумар 1, комполшек, Лапорник, Лебен, Миклавчич, Погачар, Поклукар, Примар, Пушењак, Шчап, Ситар, Скерлеп, Тишлар, Видиц (1ас), Зибелник.