Први пораз у домаћем првенству

61

Кошаркашице Црвене звезде поражене су у последњем, 22.колу лигашком дела шампиона Србије од екипе Радивој Кораћ у узбудљивој завршници, 72-71 (21-19, 20-11, 18-16, 13-25).

Три дана после меча у Цељу и високог пораза од Цинкарне и услед брзог темпа мечева и тренинга у протеклом периоду, умор је стигао Звездине шампионке, што не умањује тријумф домаће екипе.

Црвено-беле су само два пута биле у предности до финиша меча, последњи пут након тројке Снежане Богићевић на средини првог периода, 14-15. Уследила је мини серија домаће екипе за минималну предност на крају првих десет минута, 21-19.

Серијом 9-0 Радивој Кораћ је отворио другу четвртини и стигао до двоцифрене предности коју је контролисао до последњег периода. Углавном су играчице другопласиране екипе на табели имале +13, а Ивана Катанић је поенима поставила 41-30 за полувреме.

Новом серијом 9-0 Радивој Кораћ се одлепио, а поенима Надежде Недељков долази и до максималне предности, +18 (57-38). Много труда су уложиле црвено-беле да смање минус, али су у последњих десет минута ушле са минусом од 13 поена разлике након тројке уз звук сирене Невене Наумчев, 59-46.

Последња четвртина је донела и узбудљиву завршницу. Црвена звезда је прво серијом 7-0 смањила минус испод 10 поена, затим мини серијама се приближавала противнику, да би серијом 10-0 и преузела предност у последњем минуту, 68-69. Уследили су поени Вучковићеве и Снежане Богићевић 15 секунди пре краја меча, да би херој била Марија Стојиљковић која је после фаула искористила оба пенала за победу своје екипе, 72-71.

Најефикаснија Снежана Богићевић са 24 поена, Мина Ђорђевић је убацила 14, Ивана Катанић 12.

Црвена звезда ће у полуфиналу плеј-офа играти против Новосадске ЖКА. Следи меч последњег кола WABA лиге против екипе РМУ Бановићи, а затим и борбе за медаље.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 4 (4ск 2ас), Чубра, Тешић, Богићевић 24 (7ск 6ас 4укл), Зукановић, И.Катанић 12 (3ск 6ас), Дешић, Бојовић 6 (8ск 5ас), Деурић, Ђорђевић 14 (9ск), Мишељић 11 (3ск 2ас 5укл), Вуловић.