Славље кадета и омладинаца у Словенији

53

Омладинци и Кадети Црвене звезде победама су завршили припреме у Словенији.

Погоцима Његоша Купусовића и Богдана Јочића изабраници Николе Пуаче су остварили победу резултатом 2:0 над Олимпијом и на идеалан начин завршили припреме у Термама Чатеж.

Водећи погодак био је дело најбољег стрелца нашег јуниорског тима већ у 3. минуту, а асистирао му је Стојановић. Минимално вођство остало је на снази до 53. минута кад је Јочић рутински реализовао једанаестерац и удвостручио предност.

Резултат се до краја меча није мењао па је омладински првак Србије уписао другу узастопну победу без примљеног гола у контролним утакмицама.

Стартну поставу омладинаца Црвене звезде су чинили: Савић, Кукољ, Ераковић, Миликић, Стајић, Одада, Стојановић, Великић, Новаковић, Јочић, Купусовић. Играли су још: Гутеша, Милисављевић, Н. Савић, Ивановић, Пуповић, Ајдиновић, Аџибаба, Ђорђевић, Ковач, Дедијер, Баић.

И кадети Звезде уписали су тријумф пред повратак из Словеније.

Поред бројних шанси за црвено-беле, једини погодак за тим Славољуба Ђорђевића био је дело Пиплице у 22. минуту. Гол нашег нападача испоставио се као довољан да генерација 2002 упише минималну победу и настави низ импресивних резултата.

Стартну поставу кадета Звезде чинили су: Катић, Митровић, Максимовић, Писар, Благојевић, Пантовић, Матић, Пердув, Елевен, Бабић, Пиплица. Играли су још: Васић, Њамцуловић, Крстић, Лучић.

Браниоци државних трофеја у кадетској и омладинској конкуренцији у Београд се враћају 28. фебруара, а последње припреме за пролеће ће обавити иза југа Маракане.