Звезда савладала Млади радник после пет сетова

86

Одбојкаши Црвене звезде остварили су победу над Младим радником резултатом 3:2, по сетовима 22:25, 25:22, 27:29, 26:24, 15:11, у 4. колу Мини лиге БПШ Суперлиге Србије.

Меч није добро почео по наш тим који је током целог првог сета морао да јури вођство гостију. Било је 5:8, па 6:10, а црвено-бели су потом пришли на поен заостатка. Пожаревљани су одржавали предност, а Звезда је успела да изједначи после поена Данила Павловића за 17:17. Наши одбојкаши су успели и да преокрену резултат у своју корист (21:20), али је Млади радник освојио наредна четири поена, а онда и искористио другу сет лопту – 22:25.

Поново је наша екипа имала заостатак за гостима који су до техничког тајм аута стекли три поена предности (9:12). На сервис Немање Машуловића Звезда везује четири поена и прелази у вођство (14:13). Екипе су се потом смењивале у вођству, а после успешног напада Лазара Додића црвено-бели су повели са 20:18. Новом серијом од четири поена, а након аса Милутина Нејића, Звезда стиже до пет сет лопти. Тек четврту користи Машуловић и доноси нашем тиму изједначење – 25:22.

По први пут на овом мечу наши одбојкаши су на половини сета имали предност. После блока Машуловића Звезда је повела са 12:9 у трећем периоду игре. Међутим, Млади радник преокреће резултат у своју корист и са четири везана поена стиче два поена предности (14:16), па је Кобиљски реаговао тајм аутом. Одмах потом Буша је одсервирао ас, а тренер црвено-белих је искористио и други тајм аут који је прекинуо серију гостију. Серијом од четири поена наша екипа поново долази до вођства (21:20). У неизвесној завршници, гости су први стигли до сет лопте. Четири пута су наши одбојкаши успевали да спасу сет лопте, али не и пети пут, па је Млади радник поново повео – 27:29.

Црвена звезда је на теничком тајм ауту четвртог сета имала минималну предност, а потом су се екипе смењивале у вођству. Ниједан тим није успео да стекне опипљиву предност, па су у завршницу ушли у егалу. Блоком Николе Петровића Звезда је повела са 23:22, а тренер гостију је затражио тајм аут после чега је Млади радник поново дошао до изједначења. Данило Павловић је донео сет лопту нашој екипи, али гости добро реагују и спашавају је. Павловић је поново донео прилику црвено-белима за иједначење, а онда је наш примач одсервирао и ас за 2:2 – 26:24.

У последњи одлучујући сет екипе су ушле потпуно равноправно, а након успешног напада Николе Павловића црвено-бели су на промену страна отишли са минималним вођством (8:7). Звезда је одмах потом дошла до два поена предности које је љубоморно чувала. Блоком Машуловића наш тим је повео са 13:10, а потом са два везана поена Данила Павловића стигао и до тријумфа – 15:11.

Најефикаснији био је Данило Павловић са 21 освојеним поеном. Пратили су га Лазар Додић са 18, Милутин Нејић са 16, Немања Машуловић са 13 и Никола Јовановић са 10 поена.

Наредно 5. коло Мини лиге на прогрему је већ у серду 27. фебруара када Црвена звезда гостује Спартаку у Суботици.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МЛАДИ РАДНИК 3:2 (22:25, 25:22, 27:29, 26:24, 15:11)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 100. Судије: Ђорђе Стевановић и Александра Баланџић. Трајање меча: 135 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Тадић, Машуловић 13, Петровић 1, Нејић 16, Јовановић 10, Додић 18, Н. Павловић 2, Д. Павловић 21. Нису играли: Мељанац, Петковић, Ђурђевић, Синђелић, Андоновић. Тренер: Драган Кобиљски.

МЛАДИ РАДНИК: Буша 18, Савић 8, Вуликић, Ковачевић 15, С. Илић 10, Батак 1, Лечић, И. Илић (либеро), Кеита 21. Нису играли: Степановић, Пајкић, Надаждин, Јелић. Тренер: Милан Ђуричић.