АНГТ – Крупан корак стотком ка финалу

76

Јуниори Црвене звезде мтс у другом колу АНГТ турнира „Марко Ивковић“ победили италијански тим „Умана Рејер Венеција“ резултатом 100:69. Павићевић најефикаснији са 30 поена. У суботу против Цедевите од 16 часова.

Кошаркапи Црвене звезде мтс победили су екипу Умана Рејер Венеција 100:69 (30:24, 29:13, 17:14, 24:18)и тако начинили велико корак ка пласману у финале овогодишњег турнира АНГТ „Марко Ивковић“ 2019.

Најефикаснији је био Павићевић са 30 поена, Поповић и Томашевић убацили су по 16 поена, Лазар Живановић је додао 12.

Црвено-бели су одиграли још једну добру утакмицу са много енергије, у којој су врло брзо поново, као и утакмици са Олимпијакосом, стигли до двоцифрене предности. Врло агресиван пресинг по целом терену у одбрани донео је много лаких поена Црвеној звезди, па је већ у 7.минуту на семафору сатајало 30:18 за номиналног госта у овој утакмици. Ипак, ослањајући се на шут гости из Венеције смањили су до краја прве четвртине на 30:24. Међутим, прва четуири минута друге четвртине донела су серију од 11-0 за црвено-беле, неколико погодака Павићевића, Живановића и Поповића, екипу Венеције стао је шут, па је предност расла из минута у минут до коначних 59:37 (Поповић 16, Павићевић 16, Живановић 14)…

У другом полувремену виђен је сличан сценарио на терену, црвено-бели нису спуштали ниво игре, тренер Бојан Ђерић користио је прилику да укаже шансу свим играчима. Крајем треће четвртине предност је износила скоро 30 поена, а „стотку“ је убацио Димитријевић неколико секунди пре краја за коначних 100:69 и крупан корак црвено-белих ка финалу.

КК Црвена звезда мтс: Ускоковић, Павићевић 30, Карапанџић 4, Поповић 16, Манојловић 7, Радосављевић 2, Васић 2, Машић 5, Коларић 4, Томашевић 16,Димитријевић 2, Живановић 12.

У трећој утакмици групе А црвено-бели играју у суботу од 16 часова против екипе Цедевите, која је у првом мечу поражена од Умана Рејер Венеције.