Звездина рапсодија увертира за Ф4

82

Кошаркашице Црвене звезде убедљиво су савладале ЖКК Триглав из Крања у заосталој утакмици 14.кола WABA лиге у Железнику, 89-73 (22-21, 23-28, 28-12, 16-12) и стигле до девете победе у регионалном такмичењу.

На тај начин Црвена звезда има прилику да већ сутра победом против последњепласиране екипе Трешњевке обезбеди пласман на Фајнал фор другу годину узастопно.

Изабранице тренера Драгана Вуковића су у трећој четвртини преломиле утакмицу у своју корист и сломиле отпор словеначког представника. Снежана Богићевић је одиграла најефикаснију утакмицу сезоне, у првом полувремену је била Звездин покретач, а у наставку је уз помоћ Иване Катанић и Мине Ђорђевић „дотукла“ противника.

Гошће су отвориле утакмицу са четири тројке, Звезда је погађала са дистанце, Богићевић је постигла 11 од 13 Звездиних поена, Лејла Омербашић одржавала предност Триглава до средине првог интервала (13-16). Мина Ђорђевић је мини серијом водила до изједначења, Ивана Катанић и Милица Бојовић до предности на крају првих десет минута. Триглав је прву четвртину завршио са пет успешних покушаја ван линије 6,75 (5/11), реализацију је покварио у финишу. У последњих три минута нисмо видели поене, Звезда је имала 22-21 пред улазак у други период.

Ребека Абрамович је поново довела Триглав у вођство, да би искусни плејмејкер Катарина Ристић са две узастопне тројке донела и максималну предност шампиону Словеније, седам поена разлике, 31-38. Звезда је успела мини серијом да приђе на кош заостатка, али Ристићева новом тројком одбила налет црвено-белих (38-43). Милина Мишељић је задржала прикључак тројком, а Преводник искористила два слободна бацања у последњој секунди првог полувремена за предност Триглава пред одмор, (45-49).

Даме са Малог Калемегдана су биле свесне важности овог сусрета па су веома мотивисане изашле на паркет дворане у Железнику на друго полувреме. Уследила је фуриозна серија која није оставила простора гошћама да одбране Звезди налет. 16-2 до средине трећег квартала за двоцифрену предност српског шампиона, (62-51). Ристићева је тројком покушала да да наду својој екипи, коју је одмах угасила Ивана Катанић на другој страни истом мером и покренула нову серију 8-0, 70-54. До краја 30.минута поново у главним улогама Ивана Катанић и Катарина Ристић, тројка на обе стране за 73-61 пред последи период. 28 поена је постигла Црвена звезда у трећој четвртини.

Милица Бојовић је била главни актер почетка последњих десет минута. Серија 11-2, њених 8 поена. Звезда је је у серијама постизала поене, стигла до максималне предности од 24 разлике (89-65), коју је екипа Триглава смањила до краја сусрета серијом 8-0, за коначних 89-73. У последња два минута тренер Драган Вуковић је пружио прилику свим играчицама.

Снежана Богићевић са 26 поена најефикаснија, Звездин лидер по броју поена и скокова Мина Ђорђевић 21, Ивана Катанић је остварила дабл-дабл – 18 поена и 10 асистенција,

Црвена звезда је тренутно друга на табели са учинком од 9 победа и 2 пораза и у случају победе сутра (19:30) против Трешњевке биће сигуран путник на Ф4 WABA лиге.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 8 (5ск 2укл), Чубра, Тешић, Богићевић 26 (3ск 2ас), Зукановић, А.Катанић 1 (2ск 3ас 2укл), И.Катанић 18 (4ск 10ас 2укл), Дешић, Бојовић 12 (5ск 3ас 1блк), Ђорђевић 21 (6ск 3ас 3укл 1блк), Мишељић 3 (2ск 1ас 2укл), Вуловић.